Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Więcej pieniędzy na inwestycje w Kielcach

30 milionów złotych zostanie w przyszłym roku wydane na inwestycje w Kielcach. To o 10 milionów złotych więcej niż w tym poinformował Bernard Oziębły dyrektor Wydziału Inwestycji w ratuszu.

Autor: Robert Szumielewicz

24.12.2014 12:51

image 10.10.2014 Happening w 4 LO. Szkoła walczy o pieniądze z budżetu obywatelskiego na remont boiska Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Wśród zaplanowanych są m.in. budowy kanalizacji, inwestycje w zakresie budżetu obywatelskiego, termomodernizacje placówek oświatowych oraz adaptacja budynków przy ulicy Zamkowej na potrzeby Teatru Lalki i Aktora Kubuś.

Jedenaście inwestycji będzie realizowanych w ramach lokalnych inicjatyw. Tu do największych należy budowa kanalizacji na ulicach Żelaznogórskiej, Lubicznej i Łódzkiej. W ramach budżetu obywatelskiego będzie realizowanych 13 zadań. Największe to budowa kompleksów boisk przy Gimnazjum nr 7 przy ulicy Krzyżanowskiej, Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 przy ulicy Radiowej oraz przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 przy ulicy Leszczyńskiej. 

W przyszłym roku planowana jest modernizacja ośmiu placówek oświatowych. Do największych należeć będzie termomodernizacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 i Przedszkola Samorządowego nr 16 przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego, Szkoły Podstawowej nr 28 przy ulicy Szymanowskiego. Natomiast w ramach funduszy norweskich wykonana zostanie termomodernizacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 15 przy ulicy Krzemionkowej. 

W 2015 roku rozpocznie się także adaptacja dawnego domu starościańskiego i kuźni, czyli budynków przy ulicy Zamkowej na potrzeby Teatru Lalki i Aktora Kubuś. Inwestycja będzie rozłożona na dwa lub trzy lata i będzie kosztować 20 milionów złotych. W ramach programu „Maluch” zostanie wykonana modernizacja żłobka nr 5 przy ulicy Piekoszowskiej. Ponadto rozpocznie się budowa kanalizacja na Ostrej Górce, Baranówku i Dąbrowie II.

 

Sesja budżetowa, na której zatwierdzone zostaną kwoty dla wszystkich wydziałów i jednostek miejskich w Kielcach odbędzie się 29 grudnia. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Urząd Miasta inwestycja