Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wędkowanie możliwe bez kart wędkarskich?

Ministerstwo Infrastruktury zamierza uprościć wędkowanie w Polsce, planuje odejść od kart wędkarskich i wprowadzić jedną opłatę dopuszczającą do wędkowania - poinformował na piątkowej konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

21.01.2022 12:56
Źródło: PAP

image   Fot. / Pixabay
Komentarze

„Pierwszą zasadniczą zmianą, którą już od początku roku zaproponowaliśmy to jest wprowadzenie jednej opłaty na wszystkie akweny, które znajdują się w jurysdykcji Wód Polskich to jest 250 zł” - powiedział wiceminister.

Dodał, że program, który został przygotowany i nowe rozwiązania, mają na celu przede wszystkim zmniejszenie kosztów wędkowania, uproszczenie sposobu wędkowania i sposobu pozyskiwania pozwoleń wędkarskich oraz popularyzację wędkowania.

Wiceminister poinformował też, że w Wodach Polskich utworzono specjalny departament rybacki, który ma za zadanie przygotowanie rozwiązań, które wyjdą naprzeciw wędkarzom i będą promować wędkarstwo. Departament będzie też dbał o ochronę środowiska, dobry stan wód w zakresie ich zasobów. Chodzi przede wszystkim o zarybienia.

„W tym roku Wody Polskie przeznaczają 5 mln zł na dodatkowe zarybienia na akwenach i to nie tylko na naszych akwenach. Szeroko zapraszamy do współpracy użytkowników wód, którzy chcieliby się włączyć w ten program” - powiedział Gróbarczyk.

Ponadto zadaniem departamentu będzie współpraca z organizacjami społecznymi i zwiększenie bioróżnorodności w polskich akwenach śródlądowych.

Obecny na konferencji prezes Wód Polskich Przemysław Daca poinformował, że trwają prace, aby pozwolenie na wędkowanie można będzie zainstalować w aplikacji mObywatel.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

wędkarstwo RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Kielce Ministerstwo Infrastruktury RK Końskie ZOOM NA WIEŚ
other news

Podobne wiadomości

Na ten dzień z niecierpliwością czekali wędkarze

Na ten dzień z niecierpliwością czekali wędkarze