Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rolniczy Handel Detaliczny - nabór wniosków

Zostały ostatnie dni na ubieganie się o wsparcie na Rolniczy Handel Detaliczny. Nabór trwa do 28 stycznia.

Autor: Marta Gajda-Kruk

24.01.2022 17:27

image   Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Jak informuje Marta Borek z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Kazimierzy Wielkiej, o pomoc ubiegać się mogą: rolnicy, domownicy bądź małżonkowie rolników, którzy podlegają ubezpieczeniu społecznemu w pełnym zakresie. Ponadto osoby ubiegające się o tę formę wsparcia muszą posiadać numer identyfikacyjny, czyli numer ewidencji gospodarstw rolnych.

- Pomoc udzielana jest w formie refundacji części poniesionych kosztów kwalifikowalnych operacji w wysokości 50 proc. Wysokość wsparcia wynosi 200 tys. zł. Do kosztów operacji, które kwalifikują się do wsparcia, zalicza się koszty zakupu wraz z instalacją: maszyn lub urządzeń do magazynowania lub przygotowania produktów rolnych do przetwarzania, przetwarzania produktów rolnych lub magazynowania produktów rolnych lub półproduktów oraz przygotowywania ich do sprzedaży.

O wsparcie można się ubiegać również na niezbędne wyposażenie, które posłuży do prowadzenia działalności w zakresie budowy, rozbudowy, nadbudowy, przebudowy lub remontu połączonego z modernizacją budynków wykorzystywanych do produkcji, magazynowania, handlu hurtowego lub kontroli laboratoryjnej produktów rolnych, pomieszczeń higieniczno-sanitarnych czy pomieszczeń służących przygotowaniu posiłków i pomieszczeń gospodarczych służących do przechowywania produktów żywnościowych.

Wsparcie dotyczy także zakupu środków transportu w postaci cystern, silosów, chłodni i izoterm.

Dokumenty można składać w oddziałach regionalnych ARiMR osobiście, nadać rejestrowaną przesyłką w placówce Poczty Polskiej lub przesłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

dopłaty Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego rolniczy handel detaliczny
other news

Podobne wiadomości

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze w 2022 roku

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze w 2022 roku

Warzywa z gospodarstwa przyszkolnego powędrują do sandomierskiego szpitala

Warzywa z gospodarstwa przyszkolnego powędrują do sandomierskiego szpitala