Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Żywot Człowieka Poćciwego...” - konkurs literacki odkrywający młode talenty pisarskie

- Piszcie o tym, co jest dla was ważne, interesujące, intrygujące, komentujcie otaczającą rzeczywistość - mówi Dorota Anyż z Fundacji Studio TM i zachęca młodych ludzi do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego pod nazwą „Żywot Człowieka Poćciwego...”. Prace można jeszcze przesyłać do 30 czerwca.

Autor: Dorota Klusek

22.06.2020 12:29

image Konkurs Literacki "Żywot Człowieka Poćciwego" Fot. / Konkurs Literacki "Żywot Człowieka Poćciwego"/Facebook

Konkurs adresowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. Jego celem jest popularyzacja twórczości młodzieży, wyszukiwanie nowych, młodych talentów literackich, ale także upowszechnienie dzieł Mikołaja Reja. Prace mogą mieć różną formę - wiersza, prozy, dramatu (jednoaktowy). Ważne, żeby były dziełami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi.

Dorota Anyż zachęca wszystkich młodych ludzi do pisania. Zwłaszcza, że w tym roku, w czasie pandemii te prace mogą mieć dodatkowe walory.

- Szczególne w tej izolacji, która nas dopadła przez ostatnie tygodnie, wszyscy mają swoje przemyślenia na temat rzeczywistości, która nas otacza, przeżyć, emocji, różnych uczuć. Myślę, że powstaną ciekawe prace. Dla mnie to też jest sprawdzian, bo jest to już piąta edycja, a zawsze zainteresowanie było duże - podkreśla.

Tekst wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy przesłać w formie elektronicznej na adres: konkurs.literacki.rej@gmail.com. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30 czerwca. Ich oceną zajmie się komisja konkursowa. Lista laureatów zostanie ogłoszona 15 lipca między innymi na facebooku na profilu „Konkurs Literacki Żywot Człowieka Poćciwego” oraz na stronie www.studiotm.pl. Tam też można znaleźć pełen regulamin. Do tej pory wpłynęło już 18 prac. Dla laureatów przewidziane są następujące nagrody: Grand Prix, a także I, II i III nagroda w dwóch grupach wiekowych: 13-15 i 16-19 lat.

W tym roku, ze względu na pandemię, finał konkursu odbędzie się online. Wybrane teksty zostaną zaprezentowane przez aktorów Teatru Zbożowego i Rejwachu, natomiast nagrody zostaną przesłane laureatom pocztą.

Organizatorami konkursu są: Fundacja Studio TM i Ośrodek Teatralno-Edukacyjny imienia Mikołaja Reja w Nagłowicach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Dorota Anyż konkurs literacki
other news

Podobne wiadomości

Konkurs literacki „Giętkie Pióro”

Konkurs literacki „Giętkie Pióro”

KONKURS LITERACKI WOJEWODY ŚWIĘTOKRZYSKIEGO I RADIA KIELCE

KONKURS LITERACKI WOJEWODY ŚWIĘTOKRZYSKIEGO I RADIA KIELCE

KONKURS LITERACKI RADIA KIELCE

KONKURS LITERACKI RADIA KIELCE