Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Życiowa komedia na scenie Teatru TeTaTeT

Było zabawnie, ale momentami robiło się poważnie. Na widowni wybuchały salwy śmiechu, jednak pojawiały się także chwile wymownego milczenia. Takie reakcje wzbudził najnowszy spektakl Teatru TeTaTeT Teresy i Mirosława Bielińskich.

Autor: Dorota Klusek

06.06.2021 18:33

image 02.05.2021 Kielce. Teatr TeTaTeT. Próba spektaklu "Seks dla opornych". Teresa Bielińska i Mirosław Bieliński Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

W niedzielę premierę miało przedstawienie zatytułowane „Seks dla opornych” Michele Riml, w reżyserii Marka Kępińskiego. Tym samym ten prywatny teatr zainicjował działalność po przerwie związanej z pandemią.

- Po długiej, ciemnej nocy covidowej zajaśniała wreszcie jutrzenka nadziei - żartował Mirosław Bieliński.

Z kolei Teresa Bielińska powiedziała:

- Mieliśmy bardzo długa przerwę, ale aktor jest po to, i to go trzyma przy życiu, że wychodzi i wita się z publicznością. Dziękujemy wam za to, że jesteście, prosimy odwiedzajcie nas, bywajcie tu u nas - mówiła.

Najnowsza propozycja Teatru TeTaTeT to komedia, która trafnie obrazuje męskie i damskie punkty widzenia, pragnienia, a także wyobrażenia o nich samych. Bohaterowie: Barbara i Karol (w tych rolach podczas premiery Teresa i Mirosław Bielińscy) wspólnie spędzają weekend w hotelu. W ten sposób chcą ożywić swój, trwający 30 lat, związek. Okazuje się, że zadanie do najłatwiejszych nie należy. A już same rozmowy o namiętności szybko schodzą na zgoła zupełnie inne tematy.
Widzowie opuszczali teatralną salę zadowoleni.

- Atmosfera panowała prawie rodzinna. Bardzo dobry scenariusz, bardzo dużo z tego, co się działo na scenie, można było odnieść do własnego życia. Życiowa komedia - mówił jeden z panów.

Panie też chwaliły komedię.

- Bardzo nam się podobało, fantastyczne przedstawienie, bardzo życiowe - oceniły.

Kolejne okazje, by zobaczyć „Seks dla opornych” - 12, 13 i 26 czerwca, o godzinie 19.00, na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. To propozycja dla widzów powyżej 16 roku życia. W spektaklu występują wymiennie dwie pary: Teresa i Mirosław Bieliński oraz Ewa Pająk i Jacek Mąka.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Mirosław Bieliński Teresa Bielińska Stowarzyszenie Teatr TeTaTeT
other news

Podobne wiadomości

Komedia dla małżeństw z długim stażem. I nie tylko

Komedia dla małżeństw z długim stażem. I nie tylko