Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Żołnierze zachęcają do wstąpienia do armii

W Staszowie odbywa się akcja mająca na celu przekonanie ludzi, aby zasilali szeregi polskiej armii. To część ogólnopolskiej kampanii pn. ”Zostań żołnierzem RP”. Na specjalnych stanowiskach nad jeziorami w Golejowie przedstawiciele Wojska Polskiego oraz Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozmawiają z zainteresowanymi na temat szczegółów rekrutacji i codziennej pracy żołnierza.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

03.08.2020 15:29

image 03.08.2020. Staszów. Akcja "Zostań żołnierzem RP" Fot. Marta Korzynek / 102. batalion piechoty lekkiej w Sandomierzu

Major Zbigniew Turczyński, szef wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu stwierdził, że wśród młodych ludzi zauważył duże zainteresowanie wstąpieniem do armii i kształceniem na zawodowego żołnierza. Ludzie dostrzegają w pracy w wojsku wiele korzyści.

- Zawód żołnierza jest atrakcyjny, cechuje go stabilność zawodowa, dobre zabezpieczenie socjalne, kontakt z nowoczesnym sprzętem, możliwość pracy za granicą oraz szanse rozwoju.  Jeśli ktoś zaczyna jako szeregowy i będzie się kształcić to jest szansa, że zostanie oficerem lub  podoficerem. Im wyżej w hierarchii, tym wyższa płaca - dodał major. Szeregowy żołnierz Wojska Polskiego otrzymuje miesięcznie 4,1 tys. zł brutto.

Natalia Ziomacka ze 102. batalionu WOT w Sandomierzu powiedziała, że od dziecka chciała być żołnierzem dlatego skończyła liceum mundurowe i wstąpiła do WOT. Chce zostać zawodowym oficerem. Uważa, że kobiety w wojsku dają sobie dobrze radę, zarówno z treningami sprawnościowymi, jak i z musztrą i jest ich coraz więcej. Antoni Fularski z tego samego batalionu  stwierdził, że zasilając szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej można spełnić swoje żołnierskie pasje, a jednocześnie pracować zawodowo, do tego dochodzi poczucie służby Ojczyźnie i rodakom.

Stanowiska informacyjne akcji „Zostań żołnierzem RP” będą w Golejowie do godziny 18.00. Wcześniej były rozmieszczone na rynku Staszowa. Akcja kontynuowana będzie do końca tygodnia: we wtorek (04.08.) w Sandomierzu, a w kolejnych dniach w Opatowie, Ostrowcu, Połańcu, a w sobotę i niedzielę ponownie w Sandomierzu.

Galeria zdjęć Staszów. Akcja „Zostań żołnierzem RP” (03.08.2020) [Zdjęcia: 14]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Staszów Golejów WKU RK Sandomierz 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej kampania „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” 102. batalion lekkiej piechoty 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej major Zbigniew Turczyński
other news

Podobne wiadomości

Rekruterzy szukają ochotników do WOT

Rekruterzy szukają ochotników do WOT

WOT przyjmuje ochotników. Co ich czeka?

WOT przyjmuje ochotników. Co ich czeka?

Żołnierze ustawili swój punkt informacyjny nad zalewem w Wilkowie

Żołnierze ustawili swój punkt informacyjny nad zalewem w Wilkowie

Ty też możesz zostać żołnierzem

Ty też możesz zostać żołnierzem