Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Żołnierze z Bukówki honorowo oddają krew

Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, po raz kolejny włączyli się w akcję oddawania krwi.

Autor: Monika Miller

13.05.2020 21:10

image 24.03.2020. Kielce. Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach oddali krew Fot. Ewa Kózka / CPdMZ

Podporucznik Ewa Kózka z jednostki na kieleckiej Bukówce informuje, że tym samym wojskowi odpowiedzieli na apel potrzebujących.

- W obliczu aktualnej sytuacji epidemicznej oddawanie tego cennego daru ma szczególne znaczenie. Regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa borykają się ze zmniejszoną liczbą dawców, a co za tym zaczyna brakować krwi dla osób chorych - dodaje.

To nie pierwsza sytuacja, w której wojskowi z kieleckiej Bukówki włączają się w tego typu akcje. Od 2013 roku działa tam Klub Honorowych Dawców Krwi, w którym z roku na rok jest coraz więcej członków i wolontariuszy.

Tym razem żołnierze będą oddawać ten bezcenny dar w dwóch turach: dzisiaj i w czwartek. Łącznie do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach pojedzie 40 żołnierzy.

Przypomnijmy, że krew oddawać osoby zdrowe, które w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywały za granicą i nie miały kontaktu z osobami z podejrzeniem lub stwierdzonym koronawirusem. Krwi nie mogą oddać także osoby, które przebywały na kwarantannie bądź pod nadzorem epidemiologicznym.