Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Żołnierze WOT pomagają w szpitalach

Dziś w nocy pierwsi żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wesprą kieleckie szpitale w monitorowaniu i bieżącym uzupełnianiu danych dotyczących między innymi wolnych łóżek.

Autor: Iwona Murawska

06.11.2020 12:44

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Bartłomiej Zborowski / DWOT

Terytorialsi w pierwszej kolejności trafią do Szpitala Kieleckiego, szpitala MSWiA w Kielcach oraz placówki w Czerwonej Górze, informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, który współorganizował pomoc.

- Żołnierze będą się zajmować monitorowaniem i bieżącym uzupełnianiem danych w placówkach walczących z epidemią COVID-19. Już od dzisiejszej nocy będą wspierać te placówki, które zajmują się leczeniem zakażonych koronawirusem przede wszystkim w aktualizacji danych o wolnych łóżkach i ten monitoring będzie całodobowy- mówi Beata Szczepanek.   

Jak dodaje, dostęp do aktualnych danych o wolnych łóżkach jest kluczowy dla koordynatorów ratownictwa medycznego i załóg karetek covidowych, które muszą przekazać pacjenta zakażonego koronawirusem do najbliższego szpitala.

- Wszystkie te statystyki będą aktualizowane przez cały tydzień co 3-4 godziny. Ma to kluczowe znaczenie dla całego systemu ochrony zdrowia  w dobie epidemii. Posiadanie informacji, gdzie w danej chwili znajdują się najbliższe wolne łóżka ma znaczenie przede wszystkim dla pacjenta, ale też i dla wszystkich służb ratowniczych i koordynujących - dodaje Beata Szczepanek.

Natomiast od jutra żołnierze WOT wesprą kolejne świętokrzyskie szpitale, m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim, Opatowie, Włoszczowie, Morawicy i Starachowicach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Wojewódzki Szpital Zespolony RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów Szpital Powiatowy Starachowice RK Zdrowie RK Kielce Szpital Powiatowy Ostrowiec Szpital Powiatowy Włoszczowa Szpital Powiatowy Opatów Szpital MSWiA WOT Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze Beata Szczepanek RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Ponad tysiąc nowych przypadków COVID-19 w regionie [WYKRES]

Ponad tysiąc nowych przypadków COVID-19 w regionie [WYKRES]

Potrzebujesz pomocy? Złóż wniosek przez Internet. WOT jest w gotowości

Potrzebujesz pomocy? Złóż wniosek przez Internet. WOT jest w gotowości

WOT walczy z COVID-19

WOT walczy z COVID-19