Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Znowu trzeba płacić za parking przy szpitalu na Czarnowie

Po kilkutygodniowej przerwie od dzisiaj wracają opłaty pobierane za wjazd na teren szpitala wojewódzkiego przy ulicy Grunwaldzkiej w Kielcach. Wstrzymano je w marcu, ze względu na pandemię i ograniczenia w możliwości poruszaniu się pacjentów i osób odwiedzających w rejonie placówki.

Autor: Iwona Murawska

08.06.2020 11:36

image Na zdjęciu: wjazd na teren Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik lecznicy informuje, że z uwagi na stopniowe odmrażanie pracy szpitala, od dzisiaj kierowcy wjeżdżający na teren kompleksu, powinni tak jak wcześniej, po zatrzymaniu się przed szlabanem, pobrać bilet. 

- Pierwsze trzydzieści minut jest bezpłatne. To czas na dowiezienie lub odebranie pacjenta. Natomiast za każdą kolejną godzinę trzeba zapłacić 8 zł - przypomina rzecznik.  

Anna Mazur-Kałuża dodaje, że na razie wjechać i wejść na teren szpitala można tylko przez bramę główną, czyli tę od ulicy Grunwaldzkiej.

- Drugi wjazd na teren szpitala, który prowadzi przed Świętokrzyskie Centrum Pediatrii i Świętokrzyskie Centrum Neurologii cały czas pozostaje zamknięty. Na teren kompleksu można wjechać tylko bramą główną. W dalszym ciągu zamknięta pozostaje również furtka od strony Artwińskiego i ta przy poradni specjalistycznej.     

Z kolei w Świętokrzyskim Centrum Onkologii zasady wjazdu i wyjazdu z terenu szpitala nie zmieniły się. Pierwsze pół godziny jest bezpłatne, natomiast opłata za koleją godzinę postoju wynosi 2 złote.

Natomiast jak w przypadku szpitala wojewódzkiego, także w Świętokrzyskim Centrum Onkologii nadal obowiązuje zakaz odwiedzin.

Galeria zdjęć Kielce. Wjazd na teren ŚCO i WSZ (08.06.2020) [Zdjęcia: 9]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Parking Wojewódzki Szpital Zespolony Świętokrzyskie Centrum Pediatrii Anna Mazur-Kałuża Świętokrzyskie Centrum Neurologii
other news

Podobne wiadomości

Koniec parkingowej samowolki na terenie szpitala na Czarnowie?

Koniec parkingowej samowolki na terenie szpitala na Czarnowie?

Chcesz dłużej parkować na terenie szpitala, musisz zapłacić

Chcesz dłużej parkować na terenie szpitala, musisz zapłacić