Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Znamy nazwiska osób, które zasiądą w radzie nadzorczej buskiego uzdrowiska

Zakończyła się druga tura wyborów do rady nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. Wstępne wyniki wskazują, że załogę uzdrowiska będą reprezentować: Małgorzata Wiśniewska i Czesław Korczak. To osoby, które w wyborach uzyskały największe poparcie pracowników spółki.

Autor: Marta Gajda

07.04.2021 22:03

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Uzdrowisko zatrudnia prawie osiemset osób. Każdy z pracowników miał możliwość oddania dwóch głosów.

W drugiej turze wyborów zmierzyło się czworo kandydatów, którzy uzyskali największą liczbę głosów w turze pierwszej: Czesław Korczak, Małgorzata Wiśniewska, Marek Arabski i Marcin Nurek.

Z informacji Radia Kielce wynika, że Małgorzata Wiśniewska uzyskała 236 głosów, Czesław Korczak 235, Marek Arabski 152, zaś Marcin Nurek 136. Głosowanie odbywało się w czterech okręgach wyborczych. Komisje obwodowe mieściły się w: Szpitalu „Krystyna”, Szpitalu „Górka”, Sanatorium „Marconi” oraz świetlicy „Willa Zielona”.

Rada nadzorcza sprawuje stały nadzór nad działalnością spółki we wszystkich dziedzinach jej działalności. Do tej pory składała się z sześciu osób. Aktualny skład rady stanowi pięć osób. Robert Frey, Zbigniew Duda i Marcin Perz - to osoby mianowane przez zarząd województwa. Dotychczasowi reprezentanci mianowani przez zarząd województwa pozostają na stanowiskach. Z kolei dwie pozostałe osoby wybierane są do rady nadzorczej przez pracowników uzdrowiska. Dotychczas funkcję tę pełnili: Renata Rutkowska-Mężyk i Marcin Nurek. To właśnie im zakończyła się trzyletnia kadencja. Szóstym członkiem był Stanisław Grzesiak, jednak w związku z powierzeniem mu obowiązków p.o. prezesa zarządu spółki, nie sprawuje on już funkcji członka rady nadzorczej. Nie jest jednak obowiązkiem uzupełnienie składu rady do sześciu członków.

Jak już informowaliśmy, nowego prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój poznamy prawdopodobnie w połowie kwietnia. Teraz marszałek Andrzej Bętkowski nie chce jednak zdradzić potencjalnych nazwisk kandydatów do objęcia tego stanowiska. Zaznacza tylko, że pod uwagę branych jest wiele osób.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski Marcin Perz Zbigniew Duda RK Kazimierza Wielka Uzdrowisko Busko-Zdrój Robert Frey Małgorzata Wiśniewska Czesław Korczak Marek Arabski Marcin Nurek Renata Rutkowska-Mężyk
other news

Podobne wiadomości

12 kandydatów do rady nadzorczej uzdrowiska

12 kandydatów do rady nadzorczej uzdrowiska

Uzdrowisko dziękuje terytorialsom

Uzdrowisko dziękuje terytorialsom

Busko gotowe na przyjęcia kuracjuszy

Busko gotowe na przyjęcia kuracjuszy

Zmiana na stanowisku prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój

Zmiana na stanowisku prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój