Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zbigniew Koniusz: nie ma lawinowego wzrostu zachorowań

Sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie jest pod kontrolą.

Autor: Marek Orkisz

09.06.2020 08:02

image 09.06.2020. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Jak przypomniał wojewoda Zbigniew Koniusz, zanotowane wczoraj 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim nie jest związane z lawinowym wzrostem zachorowań, ale z opóźnieniami w raportowaniu przez nowe laboratoria, które powstały w regionie.

Jak poinformował wojewoda, wczoraj w Starachowicach zanotowano około 20 przypadków zachorowań. Wszyscy to pracownicy firmy Animex. Jak jednak zauważył gość Radia Kielce, są to pracownicy wcześniej wytypowani przez sanepid i przebywający na kwarantannie. Nie ma nowych zakażeń wśród osób aktualnie pracujących. To dobra informacja, bo pokazuje, że zarówno dyrekcja zakładu, jak i sanepid we właściwym czasie wprowadziły kwarantanne i zminimalizowały ryzyko zakażenia innych pracowników.

Wojewoda dodał, że w Starachowicach cały czas pracuje mobilny punkt pobrań wymazów do testów, ale zainteresowanie nim nie jest aż tak duże. Zgłasza się połowa osób typowanych przez dyrekcje poszczególnych zakładów. Z dotychczas przebadanych próbek tylko jeden test był pozytywny.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Zbigniew Koniusz koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Skąd tyle zakażeń? Wojewoda wyjaśnia

Skąd tyle zakażeń? Wojewoda wyjaśnia

40 infekcji COVID-19 w regionie [WYKRESY]

40 infekcji COVID-19 w regionie [WYKRESY]