Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zapłacą za przystanek dwa razy, bo nie było konsultacji

Kierowcy miejskich autobusów nie zostawiają suchej nitki na pomyśle zlokalizowania nowego przystanku tuż za skrzyżowaniem ulic Poleskiej, Szczecińskiej i Sandomierskiej w Kielcach.

Autor: Izabela Mortas

12.06.2020 15:03

image 12.06.2020. Kielce. Przystanek na skrzyżowaniu ulic Poleskiej, Szczecińskiej i Sandomierskiej Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Narzekają, że praktycznie nie da się tam wjechać, nie stwarzając zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji podkreśla, że przystanek został zlokalizowany niefortunnie.

- Znajduje się przed wjazdem do supermarketu, tuż przy przejściu dla pieszych i do tego na zakręcie. Wykonanie manewru przez kilka autobusów, które miałyby tam podjechać, byłoby rzeczą niemożliwą - ocenia.

Prezes MPK dodaje, że na miejscu odbyła się wizja lokalna i przystanek ostatecznie ma zostać przesunięty.

- To oczywiście będzie kosztować - dodaje.

12.06.2020. Kielce. Przystanek na skrzyżowaniu ulic Poleskiej, Szczecińskiej i SandomierskiejFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Elżbieta Śreniawska podkreśla, że MPK wielokrotnie prosiło o powołanie w ratuszu zespołu, który w sposób kolegialny mógłby dokonać ocen zmian w infrastrukturze, ale do tej chwili go nie utworzono. W efekcie za przesunięcie przystanków po wykonaniu prac trzeba będzie podwójnie zapłacić. Prezes MPK wskazuje, że takich problemów w mieście można znaleźć się więcej. Ubolewa, że nikt nie pyta o zdanie przewoźnika, który z praktycznej strony mógłby ocenić lokalizacje przystanków.

Do sprawy nie odnieśli się: dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Barbara Damian, ani Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, ponieważ przebywają na urlopach. Wiceprezydent Kielc Arkadiusz Kubiec, który nadzoruje ZTM odesłał nas do wiceprezydent Bożeny Szczypiór, której z kolei podlega MZD. Wiceprezydent nie odpowiedziała dziś na nasze pytania, zapewniając, że odniesie się do nich w przyszłym tygodniu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ZTM przystanek Bożena Szczypiór Arkadiusz Kubiec MPK Kielce RK Kielce Elżbieta Śreniawska Jarosław Skrzydło Barbara Damian