Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zamieszanie ze sprawozdaniem finansowym koneckiego szpitala

Rada Powiatu nie zatwierdziła dokumentu, choć pierwsze przekazy wskazywały, że go zaakceptowali. Nieścisłości są skutkiem wpisu w uchwale, nad którą głosowali rajcy.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

02.10.2020 13:52

image Sesja Rady Powiatu w Końskich Fot. / youtube.pl

Na stronie internetowej e-sesja, w porządku obrad pojawił się punkt o zatwierdzeniu raportu finansowego szpitala. Jednocześnie w projekcie uchwały znalazło się sformułowanie o „niezatwierdzeniu sprawozdania".

01.10.2020 Końskie. Brak uchwały w BIP i brak jasnego przekazu o głosowaniu nad niezatwierdzeniem sprawozdaniaFot. Starostwo Powiatowe w Końskich

 

Jak mówi radna Beata Zbróg, mogło to wprowadzić w błąd.

- W treści uchwały pojawił się zapis, że głosujemy za nieprzyjęciem sprawozdania finansowego. Do opinii publicznej może trafić taki przekaz, jakby radni głosujący „przeciw”, opowiadali się przeciwko przyjęciu sprawozdania. Tak nie było - głosowaliśmy przeciwko nieprzyjęciu sprawozdania finansowego - podkreśla radna.

Brak akceptacji dla sprawozdania finansowego szpitala może doprowadzić do utraty płynności finansowej i odcięcia od zewnętrznych funduszy. Wojciech Przybylski dyrektor lecznicy informuje, że brak zatwierdzenia sprawozdania finansowego drugi rok z rzędu uniemożliwia pozyskanie funduszy unijnych i kredytu obrotowego.

01.10.2020 Końskie Wyniki głosowania imiennegoFot. Starostwo Powiatowe w Końskich

Grzegorz Piec, starosta konecki przyznaje, że nie chce brać na siebie zobowiązań szpitala, ponieważ od 21 maja 2021 roku zmieniają się przepisy.

- Być może 21 maja 2021 roku rząd zrobi coś ze stratami szpitali, a jeśli jako starostwo weźmiemy na siebie zobowiązanie spłacenia długu szpitala, to będziemy musieli się z tego nie wywiązać - mówi.

Strata szpitala za 2019 rok wynosi 5 mln złotych, a starostwo miałoby pokryć 2 mln złotych.

01.10.2020 Końskie. Brak uchwały w BIP i brak jasnego przekazu o głosowaniu nad niezatwierdzeniem sprawozdaniaFot. Starostwo Powiatowe w Końskich

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Końskie sesja Starostwo Powiatowe Szpital Powiatowy Końskie RK Końskie