Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Zakładnicy” - premiera spektaklu teatralnego na dużym ekranie

Spektakl „Zakładnicy” autorstwa Piotra Jachowicza w reżyserii Jacka Sołtysiaka - projekt realizowany z rozmachem przez oddział Telewizji Polskiej w Kielcach w niedzielę będzie miał przedpremierowy pokaz. Zostanie zaprezentowany w Kieleckim Centrum Kultury.

Autor: Dorota Klusek

11.06.2021 09:54

image 07.04.2021. Kielce. Zdjęcia do spektaklu teatru telewizji zatytułowanego „Zakładnicy” Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Przemysław Predygier, dyrektor kieleckiego oddziału Telewizji Polskiej, podkreśla że to ważne wydarzenie.

- TVP3 Kielce szykuje pokaz premierowy największej produkcji od czasu powstania naszego oddziału. Zaprosiliśmy twórców, ekipę techniczną, ale przede wszystkim aktorów. Mam nadzieję po pierwsze, że im się spodoba, a po drugie, że będę mógł już szerszej publiczności ogłosić, kiedy odbędzie się premiera telewizyjna - mówi.

„Zakładnicy” to osadzona we współczesności komedia. Opowiada historię grupy nieznajomych, którzy znaleźli się w nietypowej sytuacji. Zamknięci w małej przestrzeni i skazani na swoje towarzystwo zakładnicy, muszą zmierzyć się z nową rzeczywistością i własnymi emocjami.

Widzowie mogą liczyć na dowcipną opowieść o ludzkiej naturze. Zobaczą szerokie spektrum przedstawionych postaci, z którymi łatwo się utożsamić. „Zakładnicy” to kilkadziesiąt minut humoru sytuacyjnego, niepozbawionego refleksyjnego wymiaru.

- Finał historii pokazuje nam, że rozmowa, empatia i umiejętność słuchania innych nawet w skrajnych sytuacjach jest najlepszym z rozwiązań - mówi reżyser spektaklu Jacek Sołtysiak.

Z kolei autor scenariusza, Piotr Jachowicz tak wyjaśnia, że „Zakładnicy” to opowieść o tym, że każdy z nas jest zakładnikiem ograniczeń, które sam sobie narzuca.

W sztuce zobaczymy plejadę aktorów znanych z teatralnych scen i szklanego ekranu, m.in. Tomasza Sapryka, który wciela się w rolę charyzmatycznego podkomisarza Zenona Parola oraz: Agatę Bykowską, Aleksandrę Przesław, Piotra Nowaka, Piotra Ligienza, czy Tomasza Gęsikowskiego. Do obsady dołączył również Przemysław Predygier - dyrektor TVP3 Kielce, który gra Mariana, właściciela sklepu.

Zdjęcia do spektaklu rozpoczęły się 15 marca w Warszawie, ale to nie jedyne miejsce realizacji projektu. Planem zdjęciowym był również kielecki Rynek oraz lotnisko w Masłowie. „Zakładnicy” to nie tylko rozrywka na najwyższym poziomie, ale również doskonała promocja Kielc i regionu.

W ostatnich latach kielecki oddział Telewizji Polskiej wzbogacił swoje portfolio wieloma dużymi i prestiżowymi projektami. To słowno-muzyczne widowiska tożsamościowe, współpraca z Teatrem Telewizji i duże koncerty okolicznościowe emitowane na ogólnopolskich antenach TVP, które cieszyły się wysokimi wynikami oglądalności oraz uznaniem widzów.

Warte przypomnienia są tworzone przez TVP3 Kielce koncerty: „Świętokrzyskie Kolędowanie z zespołem Pectus” (grudzień 2020, emisja w TVP1 i TVP Polonia), „Świętokrzyski Koncert Pamięci” z udziałem Darka Malejonka (maj 2019, emisja w TVP3), „Świętokrzyski Marsz Ku Wolności” z udziałem gwiazd muzyki, jak również spektakle teatralne: „Samotność Pól Bawełnianych” (lipiec 2013, emisja w TVP Kultura), „Dzieje grzechu” i „Widnokrąg” (marzec 2020, emisja w TVP Kultura) realizowane we współpracy z Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Emisja spektaklu „Zakładnicy” planowana jest na jednej z ogólnopolskich anten Telewizji Polskiej. W filmowym pokazie przedpremierowym zaplanowanym na 13 czerwca, o godzinie 18.00 w Kieleckim Centrum Kultury wezmą udział aktorzy, członkowie ekipy filmowej oraz zaproszeni goście. Wydarzenie zorganizowane będzie w ścisłym rygorze sanitarnym. Impreza jest zamknięta dla publiczności.

ZOBACZ PRESSBOOK

Galeria zdjęć Kielce. Zdjęcia do spektaklu teatru telewizji zatytułowanego „Zakładnicy” (07.04.2021) [Zdjęcia: 40]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Masłów KCK TVP3 Kielce Przemysław Predygier Zakładnicy Jacek Sołtysiak
other news

Podobne wiadomości

Kielecka premiera „Zakładników” w niedzielę 13 czerwca

Kielecka premiera „Zakładników” w niedzielę 13 czerwca

Telewizyjna ekipa „Zakładników” ma już zdjęcia z regionu

Telewizyjna ekipa „Zakładników” ma już zdjęcia z regionu

„Zakładnicy” na kieleckim Rynku. Nowa produkcja TVP3 Kielce

„Zakładnicy” na kieleckim Rynku. Nowa produkcja TVP3 Kielce