Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Zakładnicy” na kieleckim Rynku. Nowa produkcja TVP3 Kielce

Na kieleckim Rynku trwają zdjęcia do spektaklu teatru telewizji zatytułowanego „Zakładnicy” autorstwa Piotra Jachowicza w reżyserii Jacka Sołtysiaka. To kolejny projekt realizowany przez oddział Telewizji Polskiej w Kielcach. Po raz pierwszy na tak wielką skalę.

Autor: Dorota Klusek

07.04.2021 10:42

image 07.04.2021. Kielce. Zdjęcia do spektaklu teatru telewizji zatytułowanego „Zakładnicy” Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Jak wyjaśnia Przemysław Predygier, dyrektor TVP3 Kielce, nad tym projektem pracował od kilku lat. Miał on się wpisać w ubiegłoroczne obchody jubileuszu 15-lecia tego ośrodka, ale założenia pokrzyżowała pandemia. Teraz pomysł odżył.

- W związku z planami włączenia oddziałów regionalnych w produkcję spektakli teatralnych, odważyłem się być tym pierwszym, który podjął się tego zadania, zwłaszcza że znalazłem bardzo ciekawy scenariusz Piotra Jachowicza, który mnie przekonał, że to będzie strzał w dziesiątkę - wyjaśnia.

Przedstawienie nosi tytuł „Zakładnicy”. To osadzona we współczesności komedia. Opowiada historię grupy nieznajomych, którzy znaleźli się w nietypowej sytuacji. Zamknięci w małej przestrzeni i skazani na swoje towarzystwo zakładnicy muszą zmierzyć się z nową rzeczywistością i własnymi emocjami. Widzowie mogą liczyć na dowcipną opowieść o ludzkiej naturze.

„Zakładnicy” to kilkadziesiąt minut humoru sytuacyjnego niepozbawionego refleksyjnego wymiaru. Jak wyjaśnia Przemysław Predygier, zdjęcia do spektaklu rozpoczęły się 15 marca w Warszawie.

- To były zdjęcia w scenografii, w obiekcie zamkniętym. Mieliśmy szczęście, ponieważ tuż po zakończeniu tego etapu weszły kolejne restrykcje pandemiczne. Spektakl zapowiada się fantastycznie. Ta pierwsza część zdjęć udała się. Liczmy na to, że uda nam się przeskoczyć tę poprzeczkę po raz drugi, przy zdjęciach plenerowych. Nie jest to łatwe, bo projekt jest bardzo duży i musimy wszystko dopasować do obostrzeń, ale mogę zapewnić, że wszystkie nasze działania są zgodne z przepisami sanitarnymi wprowadzonymi przez rząd - podkreśla.

Zdjęcia plenerowe rozpoczęły się dziś na kieleckim Rynku, jednak w najbliższych dniach będą prowadzone także na lotnisku w Masłowie. Jak przekonują twórcy, spektakl ma być rozrywką na najwyższym poziomie, ale też promocją Kielc i regionu świętokrzyskiego.

W sztuce zobaczymy plejadę aktorów znanych z teatralnych scen i szklanego ekranu. Wśród nich Tomasz Sapryk, który wciela się w rolę charyzmatycznego podkomisarza Wąsacza. W skład ekipy wchodzą także między innymi: Agata Bykowska Aleksandra Przesław, Piotr Nowak, Piotra Ligienza, czy Tomasz Gęsikowski. Do obsady - jako Marian, właściciel sklepu - dołączył również Przemysław Predygier, dyrektor TVP3 Kielce, zawodowy aktor.

Emisja spektaklu „Zakładnicy” planowana jest na jednej z ogólnopolskich anten Telewizji Polskiej. Towarzyszyć jej będzie kampania promocyjna oraz pokaz przedpremierowy z udziałem twórców i aktorów. 

Galeria zdjęć Kielce. Zdjęcia do spektaklu teatru telewizji zatytułowanego „Zakładnicy” (07.04.2021) [Zdjęcia: 40]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

TVP3 Kielce spektakl RK Kielce Przemysław Predygier