Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zabytkowy mur będzie odbudowany

Po wielu perturbacjach związanych z przetargami wreszcie będzie mogła się rozpocząć odbudowa zabytkowego ogrodzenia w kieleckim Parku Miejskim, zniszczonego podczas jednej z nawałnic we wrześniu ubiegłego roku. Na ten cel w budżecie zarezerwowano kwotę 50 tys. złotych.

Autor: Robert Szumielewicz

18.09.2020 19:37

image 18.09.2020 Kielce. Zabytkowy mur ogrodzenia w kieleckim Parku Miejskim, który doczeka się modernizacji Fot. Faustyna Terelak / Radio Kielce

Wykonawcę prac remontowych udało się wyłonić dopiero za czwartym razem. Za pierwszym nie wpłynęła żadna oferta, a kolejne były za drogie. Przy czwartej próbie kwota również była wyższa niż szacowano, dlatego konieczne było dołożenie 15 tys. złotych. W tej kwocie zawarte jest także wynagrodzenie dla inspektora nadzoru, który w przypadku tego typu prac musi posiadać uprawnienia pozwalające na nadzór prac w obiektach zabytkowych - poinformował Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Na początku lipca ogłoszono czwarty przetarg, w którym wpłynęło osiem ofert. Najtańsza wynosiła 49 tys. złotych, ale oferent się wycofał. Kolejna opiewała na kwotę 61,5 tys. złotych. Wystąpiono więc do Rady Miasta Kielce o dodatkowe 15 tys. złotych i taką zgodę uzyskano. Przetarg rozstrzygnięto 20 sierpnia. W sierpniu też wysłano zaproszenia do składania ofert na stanowisko inspektora nadzoru inwestorskiego.

- Taka osoba została już wybrana. W najbliższych dniach podpisane zostaną umowy, co pozwoli na rozpoczęcie remontu - mówi rzecznik.

Wykonawca będzie miał 60 dni na odbudowę zabytkowego muru. Jego naprawa wymagała zgody świętokrzyskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków.

18.09.2020 Kielce. Zabytkowy mur ogrodzenia w kieleckim Parku Miejskim, który doczeka się modernizacjiFot. Faustyna Terelak / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

inwestycja park miejski RK Kielce Wojewódzki Konserwator Zabytków
other news

Podobne wiadomości

Park miejski będzie zachęcał do wypoczynku? Teraz jest w nim „cmentarna atmosfera”

Park miejski będzie zachęcał do wypoczynku? Teraz jest w nim „cmentarna atmosfera”