Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Za kilka dni w szpitalu we Włoszczowie rozpocznie się rehabilitacja pocovidowa

Dwa świętokrzyskie szpitale będą prowadzić stacjonarną rehabilitację dla osób, które przechorowały COVID-19. Będą to Szpital Powiatowy we Włoszczowie oraz Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze.

Autor: Iwona Murawska

01.06.2021 13:17

image Włoszczowa. Szpital im. Jana Pawła II Fot. Dionizy Krawczyński / Radio Kielce
Komentarze

Pierwsza placówka posiada już w swoich strukturach oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej, który zostanie poszerzony o rehabilitację pocovidową.

Rafał Krupa, dyrektor włoszczowskiego szpitala informuje, że świadczenia dla pacjentów, którzy przebyli COVID-19 będą wykonywane od poniedziałku, 7 czerwca.

- W ostatnim czasie w naszym szpitalu rehabilitacja ogólnoustrojowa nie była prowadzona, ze względu na to, że ten oddział był wykorzystywany do leczenia chorych na COVID-19, ale w najbliższych dniach oddział zostanie odtworzony i będzie tam prowadzona także rehabilitacja pocovidowa. Realizować będziemy usługi fizjoterapeutyczne dla osób, które w ciągu ostatniego pół roku przechorowały COVID-19 i mają skierowanie do naszego oddziału - mówi Rafał Krupa.

Ponadto, od połowy czerwca w szpitalu we Włoszczowie świadczona będzie ambulatoryjna rehabilitacja pocovidowa.

Natomiast stacjonarna rehabilitacja dla osób, które chorowały na COVID-19 będzie prowadzona w Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze prawdopodobnie od połowy czerwca - informuje Mariusz Gil, dyrektor szpitala. Dodaje, że placówka ma już skompletowany niezbędny sprzęt medyczny, by taką rehabilitację rozpocząć.

- Z uwago na to, że w Narodowym Funduszu Zdrowia pojawiły się zmiany dotyczące programu i warunków realizacji świadczeń z zakresu rehabilitacji pocovidowej, jesteśmy na etapie korespondencji z centralą NFZ. Musimy uszczegółowić te wszystkie zapisy, które wynikają z załącznika prezesa NFZ - wyjaśnia Mariusz Gil.

W Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze w jednym czasie terapii będzie mogło być poddanych 32 pacjentów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Włoszczowa Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji Czarniecka Góra Rafał Krupa koronawirus Mariusz Gil rehabilitacja pocovidowa
other news

Podobne wiadomości

Kolejne placówki rehabilitują po COVID-19 [LISTA]

Kolejne placówki rehabilitują po COVID-19 [LISTA]

Rehabilitacja pocovidowa - na jakich zasadach i dla kogo?

Rehabilitacja pocovidowa - na jakich zasadach i dla kogo?

Gdzie skorzystać z rehabilitacji po koronawirusie? Pierwsze placówki już przyjmują

Gdzie skorzystać z rehabilitacji po koronawirusie? Pierwsze placówki już przyjmują

W „Krystynie

W „Krystynie" będzie leczenie pocovidowe