Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Za 10 dni Świętokrzyskie i Małopolskę połączy most

200 centymetrów - tylko tyle brakuje, aby most w Nowym Korczynie połączył województwa świętokrzyskie z małopolskim. Budowa jest już na ostatniej prostej, a to oznacza, że mieszkańcy obu województw już niebawem będą mieli usprawnioną komunikację między regionami.

Autor: Marta Gajda

01.08.2020 12:37

image 01.08.2020. Nowy Korczyn. Budowa mostu na Wiśle Fot. / Paweł Zagaja

Prace przy moście przebiegają zgodnie z harmonogramem, a nawet nieco przyspieszyły. Zdaniem Pawła Zagai, burmistrza Nowego Korczyna, most może połączyć brzegi rzeki już za 10 dni.

- Zostały dwa metry, aby połączyć dwa odcinki mostu. Myślę, że do 10 sierpnia ten odcinek zostanie wykonany i będzie można już „suchą nogą” przejść nad korytem rzeki Wisły - zapowiada burmistrz.

Później wykonawca przystąpi do prac wykończeniowych. Powstaną chodniki, bariery ochronne, oświetlenie i iluminacja mostu. Równocześnie trwają prace przy budowie ronda, łączącego drogę krajową z wjazdem na most.

Most w Nowym Korczynie będzie miał ponad 670 metrów długości. Ułatwi to ruch w kierunku Tarnowa oraz autostrady A4. Koszt inwestycji to prawie 54 mln zł, którym podzieliły się między sobą samorządy województwa świętokrzyskiego i małopolskiego.

Przypomnijmy, że most powstaje w miejscu, przeprawy promowej, która do tej pory była jedynym sposobem, aby bez nadrabiania kilkudziesięciu kilometrów dostać się na drugą stronę Wisły.

Kierowcy będą mogli korzystać z nowego mostu pod koniec tego roku.

Galeria zdjęć Nowy Korczyn. Budowa mostu na Wiśle (01.08.2020) [Zdjęcia: 15]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

most Nowy Korczyn RK Kazimierza Wielka
other news

Podobne wiadomości

Powstanie drugi most w Nowym Korczynie. Na potrzeby obwodnicy

Powstanie drugi most w Nowym Korczynie. Na potrzeby obwodnicy

Most w Nowym Korczynie rośnie w oczach [MAPA]

Most w Nowym Korczynie rośnie w oczach [MAPA]