Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Z pieniędzy na starachowicki park starczy dla nauczycieli

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego dołożył funduszy do rewitalizacji Parku Miejskiego w Starachowicach. Powstała w ten sposób nadwyżka: 1,5 mln zł dzięki której gminie uda się zrealizować kolejne zadania.

Autor: Anna Głąb

27.11.2020 14:14

image Park Miejski w Starachowicach Fot. / starachowice.eu

- Zwolnione pieniądze przekażemy na podwyżki dla nauczycieli za 2020 rok oraz na dotacje dla placówek niepublicznych - poinformował prezydent Starachowic Marek Materek.

Przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś zaznaczył, że zrewitalizowany park będzie służył mieszkańcom, ale zadaniem wszystkich mieszkańców jest zadbanie o to miejsce.

- Pierwsze inwestycje były tu prowadzone na początku lat 90. ubiegłego wieku, wtedy pojawiło się m.in. oświetlenie alejek. Zapewniam o wsparciu przy kolejnych inwestycjach, po to, żebyśmy mieli piękne miasto po zakończeniu pandemii - mówi przewodniczący sejmiku.

27.11.2020 Starachowice. Dodatkowe środki finansowe na park. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Pruś - przewodniczacy sejmiku województwa i Marek Materek - prezydent StarachowicFot. Anna Głąb / Radio Kielce

W ramach rewitalizacji odnowiono alejki parkowe i nasadzono nowe rośliny. Powstała muszla koncertowa i tarasy widokowe. Wykonano bramę wejściową oraz ogólnodostępne toalety. Wyremontowano i wydzierżawiono dwa lokale gastronomiczne, teraz trwa ich zagospodarowywanie.

Zrewitalizowany został także strumień przepływający przez teren parku, utworzono dwa oczka wodne i dwie kaskady. Całość będzie monitorowana. Powstała także ścieżka przyrodnicza z oznaczeniami na tablicach informacyjnych. W parku ustawiono około 30 ławek, kosze na śmieci, stojaki na rowery, a na drzewach zawisły karmniki oraz budki lęgowe. Obecnie kończy się budowa parku dla psów.

Łączny koszt prac w Parku Miejskim to ponad 13 mln zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sejmik Województwa park miejski prezydent Starachowic Andrzej Pruś Marek Materek RK Starachowice
other news

Podobne wiadomości

Koniec problemów w starachowickim MAN-ie?

Koniec problemów w starachowickim MAN-ie?

Starachowice porządkują przestrzeń. Uchwała krajobrazowa od nowego roku

Starachowice porządkują przestrzeń. Uchwała krajobrazowa od nowego roku

Mimo pandemii, Starachowice chcą inwestować

Mimo pandemii, Starachowice chcą inwestować

Starachowice mają już plan na kolejne remonty dróg

Starachowice mają już plan na kolejne remonty dróg