Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Z Kociewia „Koroneczki” wracają z trzecim miejscem

Drużyna Korony Handball zajęła trzecie miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Tczewskiego. Rywalizację w mieście leżącym w pradolinie rzeki Wisły w regionie Kociewie, kielczanki zakończyły z dwoma wygranymi i dwoma przegranymi meczami.

Autor: Rafał Szymczyk

06.09.2020 18:02

image 06.09.2020. Tczew. Korona Handball Kielce po wygranym meczu z SMS II Płock w Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Tczewskiego Fot. / Korona Handball/Facebook
Komentarze

W pierwszym niedzielnym spotkaniu podopieczne Pawła Tetelewskiego uległy miejscowemu SPR Sambor Tczew 23:39 (11:29). Najwięcej bramek w kieleckim zespole - 10 - zdobyła Michalina Pastuszka. W drugim meczu „Koroneczki” pokonały SMS ZPRP II Płock 36:25 (19:9). Najskuteczniejszą zawodniczką była Natalia Nowek, która rzuciła 9 bramek.   

W sobotę kielczanki wygrały z SPR Arka Gdynia 26:24 (13:13) i przegrały z SMS ZPRP I Płock 22:27 (10:14). Najskuteczniejszymi szczypiornistkami tych spotkań były odpowiednio, zdobywczyni 9 goli Magdalena Skowrońska i Michalina Pastuszka, która zapisała na koncie 5 trafień.

- W całym turnieju z dobrej strony pokazaliśmy się w obronie. W sobotę było za dużo błędów własnych. W niedzielę, szczególnie w starciu z SMS II, wyglądało to już lepiej. Wysoka porażka z gospodyniami wynikała z tego, że fizycznie nie jesteśmy w stanie z nimi powalczyć. Jest to już typowy zespół seniorski. Dużo pracy czeka nas w ataku pozycyjnym. Nie mamy zawodniczki, która potrafiłaby zagrozić przeciwniczkom z drugiej linii, dlatego będziemy musieli grać kombinacyjnie. Kilka fajnych akcji pokazaliśmy, ale jeszcze dużo pracy przed nami - ocenił trener Paweł Tetelewski.  

Puchar Starosty Tczewskiego wywalczyła drużyna SMS ZPRP I Płock. Drugie miejsce zajęły szczypiornistki SPR Sambor Tczew. Wszystkie zespoły, które wzięły udział w turnieju, w nadchodzącym sezonie będą występować w I lidze. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna Suzuki Korona Handball Kielce RK Kielce Piłka ręczna - I liga kobiet
other news

Podobne wiadomości

Młoda siła w Koronie Handball Kielce

Młoda siła w Koronie Handball Kielce

Rosińska nie zagra w Koronie Handball. Z klubu odchodzą również dwie obrotowe

Rosińska nie zagra w Koronie Handball. Z klubu odchodzą również dwie obrotowe

Korona Handball pozyskała rozgrywającą z Jeleniej Góry

Korona Handball pozyskała rozgrywającą z Jeleniej Góry

Ważna zawodniczka opuszcza Koronę Handball

Ważna zawodniczka opuszcza Koronę Handball