Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wyjątkowe zawody na terenie kieleckiego basenu

Basen przy ulicy Szczecińskiej opanowali dziś amatorzy gry w piłkę nożną plażową. Sportowcy rywalizowali między innymi w turnieju o puchar Krzysztofa Słonia, senatora Prawa i Sprawiedliwości.

Autor: Kamil Król , Maciej Makuła

01.08.2020 15:24 / Aktualizacja 01.08.2020 16:13

image 01.08.2020 Kielce. Basen przy ulicy Szczecińskiej. Turniej piłki nożnej plażowej Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Parlamentarzysta nie ukrywał zadowolenia, że ta odmiana piłki nożnej cieszy się coraz większą popularnością, a w turnieju rywalizowało aż 12 zespołów z całego regionu.

- To jest bardzo wyjątkowy rodzaj rozgrywek, bo piłka nożna plażowa nie należy do łatwych sportów, wymaga niezwykłej kondycji, ale też dużych umiejętności. Cieszy mnie to, że w tym roku ten turniej został rozegrany w tak pamiętnym dniu, jakim jest rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – powiedział Krzysztof Słoń.

W turnieju brał udział Grzegorz Duda, który przyjechał do Kielc ze Starachowic z drużyną AKS Wilki. Jak stwierdził, wraz z kolegami łączy dwie przyjemności w jednej, czyli kąpiel i gra w piłkę na piasku.

- Korzystamy z uroków lata i rywalizujemy z zespołami z Kielc. Poza tym mamy okazję się zintegrować, bo jesteśmy osobami, które się niedawno poznały – mówił piłkarz.

Na basenie przy ul. Szczecińskiej rozegrano dziś także VIII Plażowy Turnieju Trójek Piłkarskich ku pamięci Adama Gołąba, znanego w regionie dziennikarza sportowego, m.in. Polskiego Radia Kielce. W finale imprezy Trofex pokonał Atletico Bocianek 1:0. Trzecie miejsce ex equo zdobyły Gokarty Kielce i KSS Gol.

- To był wyczerpujący turniej, dlatego zwycięstwo cieszy podwójnie. W imprezie zagrały mocne ekipy chcące uczcić pamięć Adama Gołąba. Ja znałem go osobiście. To w „Wakacjach z Futbolem”, których był koordynatorem, stawiałem pierwsze kroki w futbolu i to dzięki takim ludziom jak Adam sport stał się moją pasją – powiedział zawodnik zwycięskiej ekipy, Tomasz Gursiel.

- Wszyscy pamiętają Adama, dlatego chętnie biorą udział w turniejach tego typu – stwierdził organizator imprezy, Jaromir Kruk.

Adam Gołąb był szefem redakcji sportowej Gazety Wyborczej w Kielcach. Wcześniej współpracował z Polskim Radiem Kielce. Był pasjonatem sportu, a także współtwórcą takich imprez dla dzieci i młodzieży, jak „Wakacje z Futbolem” czy „Ferie z Futbolem”. Zmarł nagle 26 lipca 2013 roku. Miał 39 lat.

Oprócz piłkarzy basen przy ulicy Szczecińskiej odwiedziło dziś również sporo miłośników kąpieli i opalania się. W soboty pływalnia jest czynna do godziny 19.00.

Galeria zdjęć Kielce. Basen przy ulicy Szczecińskiej (01.08.2020) [Zdjęcia: 20]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Słoń basen ul. Szczecińska RK Kielce plażowa piłka nożna
other news

Podobne wiadomości

Na basenie chmury nie są problemem

Na basenie chmury nie są problemem

Basen przy Szczecińskiej z nowymi atrakcjami. Powstanie boisko. Będą też lodowisko i wrotkowisko?

Basen przy Szczecińskiej z nowymi atrakcjami. Powstanie boisko. Będą też lodowisko i wrotkowisko?

Tłumy na basenie przy Szczecińskiej

Tłumy na basenie przy Szczecińskiej