Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wybrali wojsko, rozpoczynają szkolenie

Ponad 100 ochotników, w tym około 50 kobiet, rozpoczyna dziś przygodę z wojskiem. W jednostce na kieleckiej Bukówce rozpoczęło się szkolenie przygotowawcze, którego celem jest przygotowanie elewów do zawodowej służby.

Autor: Monika Miller

20.04.2022 10:30

image 20.04.2022. Kielce. Szkolenie przygotowawcze do służby wojskowej Fot. / Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Komentarze

Z wojskiem przyszłość zamierza związać Daniel z Rzeszowa.

- Niedawno wróciłem z zagranicy i postanowiłem wziąć udział w kursie. Wojsko zawsze było dla mnie inspiracją. Ćwiczę od wielu lat, dlatego nie musiałem jakoś specjalnie się przygotowywać. Wystarczyło regularnie trenować - mówi.

Patrycja przyjechała do Kielc z okolic Jasła. Do tej pory pracowała na stacji benzynowej, jednak postanowiła zmienić swoje życie i rozpocząć szkolenie wojskowe.

- Zgłosiłam się do Wojskowej Komendy Uzupełnień i stamtąd skierowali mnie na kurs. W przyszłości chcę służyć w tej formacji. Zrezygnowałam z dotychczasowej pracy i chce się całkowicie temu poświęcić - podkreśla.

20.04.2022. Kielce. Szkolenie przygotowawcze do służby wojskowejFot. Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

Porucznik Ewa Kózka z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych informuje, że pierwszego dnia kandydaci muszą przejść ścieżkę wcielenia. Odbędą m.in. rozmowy z przedstawicielami komórek kadrowych, wychowawczych, a także lekarzem i psychologiem.

- Od jutra ochotnicy rozpoczną intensywne szkolenie podczas którego będą zdobywać wiedzę m.in. z zakresu taktyki, szkolenia strzeleckiego, musztry i dyscypliny wojskowej - mówi.

Kurs potrwa do 16 maja.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kielce Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych wojsko elew elewi RK Kielce żołnierze służba wojskowa Ewa Kózka
other news

Podobne wiadomości

Kolejka chętnych do 10. ŚBOT. Żołnierze zachęcają do służby

Kolejka chętnych do 10. ŚBOT. Żołnierze zachęcają do służby

Krótsza służba przygotowawcza

Krótsza służba przygotowawcza