Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

WSZ rozpoczyna remont Kliniki Położnictwa i Ginekologii

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach rozpoczął się remont Kliniki Położnictwa i Ginekologii, niemniej pacjentki przyjmowane są cały czas.

Autor: Iwona Murawska

14.07.2020 10:39

image Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Jak informuje Grzegorz Wydrzyński, pełniący obowiązki kierownika kliniki, w pierwszej kolejności remontowana jest sala porodowa. Z tego powodu porody zostały przeniesione na parter.

- Remont będzie przebiegał odcinkami po to, by nadal rodzące miały zapewnioną opiekę. W pierwszej kolejności remontowana jest sala porodowa. Z tego powodu, porody zostały przeniesione z pierwszego piętra kliniki na parter. Mamy tam salę porodową i zabezpieczoną salę do ewentualnego wykonywania cesarskich cięć - mówi Grzegorz Wydrzyński.

Jak dodaje, w ramach inwestycji wyremontowany zostanie również oddział ginekologiczny, znajdujący się na drugim piętrze szpitala.

- Prace remontowe polegać będą na pomalowaniu ścian, sufitów, wymieniona zostanie też stolarka drzwiowa oraz wentylacja i klimatyzacja - dodał Grzegorz Wydrzyński.

W ramach inwestycji klinika doposażona zostanie także w nowy sprzęt. Zakupione zostaną m.in. kardiomonitory, kardiotokografy, rejestratory ciśnienia i pompy infuzyjne.

Remont Kliniki Położnictwa i Ginekologii w szpitalu na Czarnowie ma się zakończyć pod koniec września. Inwestycja kosztować będzie ponad 1,6 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 1,4 mln zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Remont Wojewódzki Szpital Zespolony RK Kielce ginekologia
other news

Podobne wiadomości

Profesor Rokita konsultantem wojewódzkim ds. ginekologii i położnictwa

Profesor Rokita konsultantem wojewódzkim ds. ginekologii i położnictwa

Ginekologia w nowym pawilonie. Pacjentki mają komfortowe warunki

Ginekologia w nowym pawilonie. Pacjentki mają komfortowe warunki