Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

WOT przyjmuje ochotników. Co ich czeka?

Ponad 60 ochotników wstąpiło w szeregi 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W sobotę zgłosili się do Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce.

Autor: Kamil Król

11.07.2020 09:57

image 11.07.2020 Kielce. Ochotnicy wstąpili w szeregi 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Jak mówi starszy szeregowy Daniel Woś, rzecznik prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w pierwszym dniu powołania przyszli żołnierze przejdą wstępne badania lekarskie, otrzymają mundury, zostaną przeszkoleni z podstaw BHP i instrukcji posługiwania się bronią.

Przeprowadzony zostanie też test sprawnościowy. Następnie ochotnicy pojadą na poligon w Nowej Dębie, gdzie przejdą kolejne szkolenie. Jest to pierwsze powołanie od marca, ponieważ w związku z sytuacją epidemiczną, szkolenia podstawowe były wstrzymane.

Wśród wcielonych do 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej była m. in. Karolina Jesionek z Tarnobrzega. Jak mówi, wstąpiła w szeregi WOT, żeby przeżyć przygodę i sprawdzić swoje możliwości.

- Chciałam sprawdzić siebie, swoje siły, przekonać się, czy dam radę. Traktuję to jako misję i możliwość niesienia pomocy Ojczyźnie. Przygotowywałam się poprzez treningi fizyczne, również mentalnie staram się pozytywnie nastawić do służby. Jest mi o tyle łatwiej, że mój wujek jest wojskowym i dużo opowiadał mi o służbie - mówi.

Nowi ochotnicy przysięgę wojskową złożą 26 lipca. 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej liczy obecnie 1,3 tys. żołnierzy.

Galeria zdjęć Kielce. Ochotnicy wstąpili w szeregi 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11.07.2020) [Zdjęcia: 19]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce WOT 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej
other news

Podobne wiadomości

Nowy dowódca kieleckiego batalionu WOT

Nowy dowódca kieleckiego batalionu WOT

WOT szkoli młodzież z zabezpieczeń przed COVID-19

WOT szkoli młodzież z zabezpieczeń przed COVID-19

WOT podsumowuje działania w walce z koronawirusem

WOT podsumowuje działania w walce z koronawirusem

Żołnierze WOT znów w akcji. Tym razem działają w kieleckich domach opieki

Żołnierze WOT znów w akcji. Tym razem działają w kieleckich domach opieki