Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wolą miejską sieć niż gazowe piecyki

Kolejni kielczanie chcą zrezygnować z gazowych piecyków do podgrzewania wody i przyłączyć się do miejskiej sieci. Do programu „Ciepła woda użytkowa” przyłączają się następne spółdzielnie.

Autor: Izabela Mortas

10.06.2020 17:08

image 04.07.2018 Kielce. Elektrociepłownia Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Elektrociepłownia PGE w Kielcach podpisała umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Kielcach i Świętokrzyską Spółdzielnią Mieszkaniową w Kielcach na przebudowę instalacji w kolejnych blokach, przy ulicy Marszałkowskiej 69 i Marszałkowskiej 73 w Kielcach.

- Zwracają się do nas kolejne spółdzielnie – mówi Dariusz Kozak, dyrektor elektrociepłowni w Kielcach. To spółdzielnia KSM, pewne prace trwają też w Spółdzielni Mieszkaniowej „Bocianek”.

– Myślę, że za chwilę zainteresowanie programem będzie ogromne. Stawiamy na ekologię i bezpieczeństwo, a mieszkańcy, którzy korzystają z programu, są z niego bardzo zadowoleni – dodaje dyrektor.

Na razie program jest wdrożony tylko w Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W listopadzie 2019 roku do programu dołączył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. W ramach programu każda ze stron w swoim zakresie wspiera administratora obiektu w procesie zmiany sposobu podgrzania ciepłej wody.

PGE finansuje część kosztów poniesionych przez odbiorców na dostosowanie budynków do zmiany sposobu podgrzewania wody.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

MPEC Świętokrzyska Spółdzielnia Mieszkaniowa KSM Elektrociepłownia Dariusz Kozak Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej RK Kielce Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bocianek” program „Ciepła woda użytkowa”
other news

Podobne wiadomości

Krok do likwidacji piecyków gazowych w blokach

Krok do likwidacji piecyków gazowych w blokach

MPEC zadowolony z projektu. Program będzie rozszerzony

MPEC zadowolony z projektu. Program będzie rozszerzony

Będą rezygnować z piecyków gazowych

Będą rezygnować z piecyków gazowych

Szansa na wymianę piecyków. Na bardziej ekologiczne

Szansa na wymianę piecyków. Na bardziej ekologiczne