Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Świętokrzyskie włącza się w kampanię promocyjno-informacyjną MON

Każdy będzie mógł sprawdzić jak wygląda służba wojskowa i podjąć decyzję o wstąpieniu do armii. W poniedziałek (6 lipca) w regionie świętokrzyskim rozpocznie się akcja rekrutacyjna prowadzona w ramach kampanii Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej".

Autor: Dionizy Krawczyński

03.07.2020 12:09
Źródło: WSzW w Kielcach

image Fot. / MON

Inauguracja przedsięwzięcia mającego na celu zwiększenie liczebności Wojska Polskiego odbędzie się nad zalewem w Strawczynie i weźmie w niej udział Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach płk Jarosław Molisak. 

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia. Na chętnych czekają między innymi podstawy musztry wojskowej, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, bieg zespołowy na dystansie 1000 m czy rzut granatem ćwiczebnym. Będzie można nauczyć się celowania i strzelać przy użyciu urządzenia szkolno-treningowego. Przeprowadzone zostaną zajęcia dotyczące bezpieczeństwa podczas wykonywania zadań z wykorzystaniem śmigłowców, kurs z podstaw ratownictwa wysokościowego z wykorzystaniem prezentowanego sprzętu.
Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w tzw. survivalu, czyli przetrwaniu w warunkach środowiska naturalnego. Zaprezentowane zostaną elementy walki wręcz- KRAV MAGA i podstawowe pojęcia z taktyki na polu wojennym. Przyszli żołnierze w punkcie rekrutacyjnym znajdą informacje np. na temat wojskowych uczelni wyższych.

Dotychczasowe edycje kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” przyniosły wymierne efekty - od 14 października 2018 r., czyli od rozpoczęcia kampanii do stycznia 2020 roku złożono ponad  43 tys. wniosków o powołanie do służby wojskowej.

Prezentujemy pełen harmonogram akcji na terenie naszego województwa: 

- 06.07.2020 r. - Zalew Strawczyn,

- 07.07.2020 r. - Zalew Wilków, 

- 08.07.2020 r. - Zalew Chańcza, 

- 09.07.2020 r. - Zalew Sielpia Wielka, 

- 10.07.2020 r. - Zalew Sielpia Wielka,

icon-tag

Tagi do tego wpisu

zalew płk Jarosław Molisak kampania „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” Strefa munduru
other news

Podobne wiadomości

WOT szkoli młodzież z zabezpieczeń przed COVID-19

WOT szkoli młodzież z zabezpieczeń przed COVID-19

WOT podsumowuje działania w walce z koronawirusem

WOT podsumowuje działania w walce z koronawirusem

Wojsko bada starachowickich nauczycieli

Wojsko bada starachowickich nauczycieli

Weteranka z CPdMZ wyróżniona

Weteranka z CPdMZ wyróżniona