Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wojsko czeka na chętnych

Prawie tysiąc mężczyzn urodzonych w 2002 roku przejdzie kwalifikację wojskową w Kielcach. Dziś do budynku internatu Zespołu Szkół Elektrycznych, gdzie kwalifikacja się odbywa zgłosili się pierwsi potencjalni żołnierze.

Autor: Daniel Lenart

31.05.2021 14:32

image 31.05.2021 Kielce. Kwalifikacja do wojska/ Na zdjęciu (po lewej stronie): kapral Agnieszka Sarna Fot. / UM Kielce
Komentarze

Podpułkownik Mirosław Wolski, szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach podkreśla, że polskie siły zbrojne oferują kandydatom wiele możliwości, zarówno dobrze płatnej pracy, jak i ciekawych studiów wyższych.

- Począwszy od szkolnictwa wojskowego, oferujemy również możliwość służby w Wojskach Obrony Terytorialnej, ale również mamy w swojej ofercie Narodowe Siły Rezerwowe oraz zawodową służbę wojskową - mówił podpułkownik Mirosław Wolski.

Daniel Woś, rzecznik prasowy Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej informuje, że w Kielcach kwalifikacja właśnie się rozpoczyna, ale w innych miastach już trwa od dwóch tygodni. WOT cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Do tej pory ponad 45 osób złożyło wnioski do pełnienia służby w terytorialsach. 

Młodzi ludzie, którzy odwiedzili dziś rano internat „Elektryka” nie ukrywali, że służba w wojsku raczej ich nie interesuje, ale jak dodawali, kwalifikacja jest potrzebna na wypadek gdyby w przyszłości wybuchł konflikt zbrojny.

Osoby, które po raz pierwszy zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej powinny zabrać ze sobą: dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, posiadaną dokumentację medyczną, aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy oraz dokument potwierdzający poziom wykształcenia lub pobieranie nauki. Kwalifikacja wojskowa dla osób zameldowanych w Kielcach potrwa do 9 lipca 2021 r.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

WKU Wojska Obrony Terytorialnej RK Kielce Daniel Woś
other news

Podobne wiadomości

Młodzi ludzie z powiatu sandomierskiego idą w kamasze

Młodzi ludzie z powiatu sandomierskiego idą w kamasze

Będą nowi żołnierze. Sukces rekrutacji

Będą nowi żołnierze. Sukces rekrutacji

Wojsko czeka na chętnych

Wojsko czeka na chętnych

Koszary będą zabytkiem, a co z wojskiem?

Koszary będą zabytkiem, a co z wojskiem?