Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wojewoda uspokaja: wszystko jest pod kontrolą

- Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego są bezpieczni, a sytuacja dotycząca liczby miejsc w szpitalach dla pacjentów chorych na koronawirusa jest na bieżąco monitorowana - uspokaja wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Autor: Michał Kita

06.10.2020 08:30 / Aktualizacja 06.10.2020 08:57

image Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Jak powiedział, obecnie największe ognisko jest w DPS w Gnojnie, ale większość pensjonariuszy przechodzi chorobę w sposób w miarę lekki.

- Nie mamy wątpliwości, że mamy do czynienia z drugą falą zakażenia, dlatego liczba miejsc w szpitalach jest dostosowywana do aktualnych potrzeb. Czasami mogą się zdarzyć problemy, ale zasadniczo opieka nad chorymi, którzy wymagają hospitalizacji, jest na najwyższym możliwym poziomie - powiedział.

Gość Radia Kielce ostro skrytykował wypowiedzi polityków PO i SLD, których zdaniem nie jesteśmy przygotowani na koronawirusa, a w szpitalach brakuje respiratorów. 

- To wypowiedzi propagandowe, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - zaznaczył.

Jak stwierdził wojewoda, w szpitalu w Starachowicach było 40 respiratorów. Na wiosnę średnio używano od 6 do 7 urządzeń. Reszta stała w rezerwie. Także inne placówki otrzymały pieniądze na zakup tych urządzeń i żadna z nich nie zgłaszała braku respiratorów.

Jak dodał Zbigniew Koniusz, nie jest wykluczone, jeżeli skala zakażeń będzie rosła i zajdzie taka potrzeba, ponownie zostaną powołane szpitale jednoimienne, ale na razie jest za wcześnie, aby mówić o konkretach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rozmowa Dnia Zbigniew Koniusz koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Koronawirus w starachowickim starostwie

Koronawirus w starachowickim starostwie

Pieniądze dla powiatów na walkę z COVID

Pieniądze dla powiatów na walkę z COVID

System zdrowia jest wydolny - zapewnia wojewoda

System zdrowia jest wydolny - zapewnia wojewoda

Koronawirus w DPS - 59 zakażeń

Koronawirus w DPS - 59 zakażeń