Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wojewoda uspokaja: sytuacja w powiecie pińczowskim pod kontrolą

- Sytuacja w powiecie pińczowskim, czyli żółtej strefie jest pod kontrolą - zapewnia wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Autor: Marek Orkisz

11.08.2020 08:30 / Aktualizacja 11.08.2020 08:40

image Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Jak informowaliśmy, powiat ze względu na dynamiczny wzrost zachorowań w stosunku do liczby mieszkańców został zaliczony przez ministerstwo zdrowia do strefy zagrożenia. Jak jednak uspokaja wojewoda, sytuacja jest pod kontrolą. Większość zakażonych osób jest związana z weselem we Wrocieryżu i była na kwarantannie. To pokazuje, że sanepid prawidłowo przeprowadził wywiad, odizolował osoby, które mogą być zakażone i na razie nie mamy innego ogniska.

- Przebywam codziennie w żółtej strefie i życie mieszkańców nie różni się specjalnie od innych miejsc. Jest obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych, a wesela są ograniczone do 100 osób. Ludzie są zdyscyplinowani i rozumieją powagę sytuacji.

Wojewoda komentując wprowadzenie od soboty stref zagrożenia powiedział, że decyzja ministra zdrowia do kubeł zimnej wody.

- Zapomnieliśmy o dystansie społecznym czego przekładem jest tłok na plażach także w naszym regionie.Mam nadzieję, że to rozwiązanie bardziej nas zdyscyplinuje. Z covidem musimy nauczyć się żyć. Nie da się go wyeliminować do czasu wynalezienia szczepionki. Chodzi o to by wzrost liczby zachorowań był kontrolowany i przewidywalny. By służba zdrowia mogła przyjąć i skutecznie leczyć wszystkich pacjentów.

Odnosząc się do zbliżającego się roku szkolnego wojewoda wyraził nadzieję, że lekcje rozpoczną się normalnie. Być może w niektórych szkołach trzeba będzie wprowadzić dodatkowe środki ostrożności, ale myślę, że pierwszego września dzieci i nauczyciele powrócą do szkół.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rozmowa Dnia Janusz Koniusz koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Zbigniew Koniusz: zdjęcie pewnych nakazów zostało odczytane jako oznaka super normalności

Zbigniew Koniusz: zdjęcie pewnych nakazów zostało odczytane jako oznaka super normalności

Zbigniew Koniusz: na wczesnym etapie udało się opanować rozwój epidemii  [OGLĄDAJ]

Zbigniew Koniusz: na wczesnym etapie udało się opanować rozwój epidemii [OGLĄDAJ]

Zbigniew Koniusz: nie ma lawinowego wzrostu zachorowań

Zbigniew Koniusz: nie ma lawinowego wzrostu zachorowań

Zbigniew Koniusz: nie będzie już obowiązku noszenia maseczek

Zbigniew Koniusz: nie będzie już obowiązku noszenia maseczek