Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wojewoda świętokrzyski wspiera osoby niepełnosprawne

355 tys. złotych trafiło do trzydziestu organizacji pozarządowych i stowarzyszeń z województwa świętokrzyskiego, które zajmują się pomocą osobom niepełnosprawnym i potrzebującym wsparcia.

Autor: Michał Kita

15.07.2020 15:42

image 15.07.2020 Kielce. Przekazanie promes dla organizacji pozarządowych i stowarzyszeń z województwa świętokrzyskiego, które zajmują się pomocą osobom niepełnosprawnym i potrzebującym wsparcia. Na zdjęciu (po prawej stronie) Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski Fot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

Organizacje mogły starać się o wsparcie w konkursie ogłoszonym przez wojewodę świętokrzyskiego.

Jak mówi Zbigniew Koniusz, projekty w kompleksowy sposób trafiają w potrzeby osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie.

- Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W sumie zgłosiło się ponad 50 różnych instytucji, z których wyłoniliśmy trzydziestu laureatów. Spektrum działania i pomysłowość organizacji pozarządowych jest naprawdę duża. Zorganizowane zostaną m.in. zajęcia z hipoterapii, muzykoterapii czy świadczenia dla osób niedowidzących - dodaje.

Jednym z laureatów konkursu została fundacja DOGadanka, która otrzymała 17 tys. złotych. Jak mówi Aleksandra Bąk, prezes fundacji - projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami, które zwłaszcza w okresie pandemii muszą mierzyć się z dodatkowymi trudnościami, ponieważ wiele aktywności, z których mogły korzystać było zawieszonych.

- Proponujemy cykle warsztatów i imprez integracyjnych. Ponadto będziemy organizować warsztaty z fitoterapii i sportów wodnych. Chcemy pokazać osobom niepełnosprawnym, że w tym trudnym czasie mogą znaleźć swoje pasje, które mogą wspomagać ich powrót do aktywności - dodaje.

Aleksandra Bąk zaznacza, że w projekcie może wziąć udział około 80 osób z różnymi poziomami niepełnosprawności. Szczegóły projektu i informacje na temat projektu można uzyskać na stronie internetowej stowarzyszenia.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Niepełnosprawni RK Kielce Zbigniew Koniusz DOGadanka
other news

Podobne wiadomości

Poprawią się warunki w budynkach służących niepełnosprawnym

Poprawią się warunki w budynkach służących niepełnosprawnym

Opiekunowie pomagają niepełnosprawnym

Opiekunowie pomagają niepełnosprawnym

Asystenci będą pomagać niepełnosprawnym

Asystenci będą pomagać niepełnosprawnym

Ułatwiają życie niepełnosprawnym. Dziś zostali nagrodzeni

Ułatwiają życie niepełnosprawnym. Dziś zostali nagrodzeni