Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wojewoda chce dołączyć Pińczów do obszaru uzdrowiskowego

Wpisanie Pińczowa w tzw. Obszar Strategicznej Interwencji, jako miasta uzdrowiskowego, to jeden z czterech postulatów wojewody Zbigniewa Koniusza w ramach projektu Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+.

Autor: Marta Gajda

25.09.2020 19:25

image Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W tym obszarze znajdują się gminy dysponujące zasobami wód leczniczych: Busko-Zdrój, Solec-Zdrój oraz Kazimierza Wielka. Głównym celem jest finansowe wsparcie rozwoju turystyki uzdrowiskowej oraz zdrowotnej, a także innych form wypoczynku.

Jak mówi Zbigniew Koniusz - jest wyraźny przekaz o uwzględnienie Pińczowa, jako kolejnego z elementów infrastruktury sanatoryjnej województwa świętokrzyskiego.

- Myślę, że taki teren uzdrowiskowy zabezpieczy nie tyle aspiracje społeczeństw lokalnych, co zabezpieczy pensjonariuszy. Pińczów poza walorami uzdrowiskowymi może stać się atrakcją turystyczną - zapewnia wojewoda. 

Kolejnymi postulatami, które wojewoda zawarł w złożonym przez niego wniosku są: budowa tzw. „małych obwodnic”, ochrona surowców mineralnych oraz wypromowanie Świętego Krzyża, jako marki turystycznej województwa świętokrzyskiego.

Jak mówi Zbigniew Koniusz - konsultacje społeczne nad dokumentem Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+, które zainaugurowane zostały 19 sierpnia kończą się 30 września. Dodaje, że w związku z tym jest bardzo istotne, aby te wszystkie problemy, które nurtują lokalną społeczność znalazły się w projekcie.

- Strategia to nic innego, jak dokument opisujący kierunkowe działania samorządu wojewódzkiego w kierunku pełnego rozwoju infrastruktury, dobrostanu naszych obywateli. Proszę samorządowców, aby nie zmarnowali ostatnich chwil, ale i nie tylko samorządowców. Do strategii tak naprawdę może aplikować każdy obywatel, zgłaszając swoje postulaty - zaznacza.

Opinie, uwagi i postulaty posłużą do przygotowania ostatecznej wersji dokumentu, który zostanie przyjęty przez sejmik województwa pod koniec roku i wskaże kierunki rozwoju.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów uzdrowisko RK Kazimierza Wielka Krajowa Strategia Rozwoju Regionalnego 2030 Zbigniew Koniusz
other news

Podobne wiadomości

Uzdrowisko w Busku chce przejąć pałac w Chrobrzu

Uzdrowisko w Busku chce przejąć pałac w Chrobrzu

Buskie uzdrowisko się rozwija. Będzie ogromna inwestycja

Buskie uzdrowisko się rozwija. Będzie ogromna inwestycja

Busko to nie tylko uzdrowisko. Aby się rozwijało potrzeba inwestycji

Busko to nie tylko uzdrowisko. Aby się rozwijało potrzeba inwestycji

Świętokrzyskie będzie miało kolejne uzdrowisko [WIZUALIZACJE]

Świętokrzyskie będzie miało kolejne uzdrowisko [WIZUALIZACJE]