Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Woda fascynuje i pozwala wyrażać emocje

W Galerii Fotografii W Ostrowcu Świętokrzyskim można oglądać 29 prac fotograficznych ostrowczanki Dominiki Anny Jakubowskiej-Juszczak. Wystawę zatytułowano „Fascynacje”.

Autor: Emilia Sitarska

24.10.2020 16:29

image 24.10.2020 Ostrowiec Św. Wystawa "Fascynacje" Dominiki Anny Jakubowskiej-Juszczak w Galerii Fotografii MCK Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Jak mówi artystka, fotografie wykonywane były nad wodą. Pracowała nad nimi nad Bałtykiem, w Chorwacji, na Roztoczu, czy nad Wisłą. Plastyka wody to motyw przewodni jej prac fotograficznych. Jak dodaje Dominika Jakubowska-Juszczak, woda nieustannie zaskakuje. Podkreśla też, że najlepsze fotografie wykonuje w trudnych momentach życia i na wystawie takie się znajdują. 

W bólu chyba tworzy się najbardziej. To prace o kolorystyce granatowej, światło przebijające się przez liście   informuje Dominika Anna Jakubowska-Juszczak.

Fotografie wywołane zostały na płótnie. Momentami odnosi się wrażenie, że są to namalowane obrazy. Stanisław Dunin-Borkowski, szef Fotoklubu Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskiego, przypomina, że artystka jest w gronie członków tego zrzeszenia. Uważa, że systematycznie rozwija swoją artystyczną działalność i jest w nią zaangażowana.

- Pokazuje swoje wnętrze, bo na wystawie możemy znaleźć dużo osobistych zdjęć, dużo impresji, rozbryzgów wody, dużo zbliżeń - uważa Stanisław Dunin-Borkowiski.

Podkreśla także, że zauważalna jest fascynacja autorki nadmorskimi krajobrazami.

Dominika Anna Jakubowska-Juszczak od 2011 roku jest członkiem Fotoklubu MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 2019 roku stażystka w Związku Polskich Fotografików Przyrody okręgu roztoczańsko-podkarpackiego. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych, m.in. w Ożarowie, Pionkach, Sandomierzu, Lipsku, czy Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wystawa dostępna jest dla zwiedzających do 20 listopada.

Galeria zdjęć Ostrowiec Św. Wystawa "Fascynacje" Dominiki Anny Jakubowskiej-Juszczak (24.10.2020) [Zdjęcia: 9]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

wystawa fotograficzna Ostrowiec Świętokrzyski RK Ostrowiec Św.
other news

Podobne wiadomości

Nowa wystawa w podziemiach. Prezentuje „Złoty Wiek Opatowa”

Nowa wystawa w podziemiach. Prezentuje „Złoty Wiek Opatowa”

Multimedialna wystawa w Krzemionkach na wiosnę przyszłego roku

Multimedialna wystawa w Krzemionkach na wiosnę przyszłego roku

Wystawa w Jędrzejowie. Efekt wakacyjnych pikników malarskich

Wystawa w Jędrzejowie. Efekt wakacyjnych pikników malarskich

Pełna emocji wystawa w Sandomierzu

Pełna emocji wystawa w Sandomierzu