Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Włoszczowski szpital przygotowuje się na pacjentów z COVID-19

Szpital Powiatowy we Włoszczowie przygotowuje się do tego, by od najbliższego poniedziałku przyjmować wyłącznie pacjentów zakażonych koronawirusem.

Autor: Iwona Murawska

03.11.2020 13:58

image Fot. / starostwo włoszczowskie/facebook

Rafał Krupa, dyrektor lecznicy informuje, że od ponad 10 dni, prowadzone są intensywne prace adaptacyjne.

- Stawiamy nowe ściany, wykonujemy nową instalację elektryczną, ponieważ obecna nie spełnia podstawowych wymagań m.in. do podłączenia respiratorów czy dodatkowego sprzętu. Ponadto w części oddziałów dobudowywana jest instalacja tlenowa - dodał Rafał Krupa.

Starosta Dariusz Czechowski informuje, że mimo ukierunkowania na leczenie chorych z COVID-19, pozostali mieszkańcy powiatu nie pozostaną bez opieki lekarskiej.

- Hospicjum, które działa w strukturach naszego szpitala będzie działało nadal, ale na innym piętrze. Decyzją wojewody świętokrzyskiego w lecznicy będzie także ambulatoryjna opieka specjalistyczna, przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz programy lekowe - dodał Dariusz Czechowski.

Obecnie w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie przebywa 18 pacjentów zakażonych koronawirusem, a kolejnych 22 jest w kwarantannie. Na dziś w lecznicy jest ponad 30 łóżek dla zakażonych SARS-CoV-2, a do poniedziałku ma być ich w sumie 167, w tym 5 stanowisk do intensywnej terapii.

W województwie świętokrzyskim szpitalami przeznaczonymi wyłącznie do leczenia chorych na Covid-19 są lecznice w Starachowicach, Busku-Zdroju, Opatowie i Szpital Kielecki oraz szpital MSWiA przy ulicy Ogrodowej w Kielcach.

Około 20 listopada ma zostać uruchomiony szpital tymczasowy w Targach Kielce. Obecnie w naszym regionie jest już prawie 1,5 tys. miejsc dla zakażonych koronawirusem.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Targi Kielce Szpital Kielecki RK Jędrzejów Szpital Powiatowy Starachowice RK Kielce Szpital Powiatowy Włoszczowa Szpital Powiatowy Busko-Zdrój Szpital MSWiA Dariusz Czechowski Rafał Krupa koronawirus
other news

Podobne wiadomości

COVID-19 wciąż groźny. Blisko rekordu zgonów w Świętokrzyskim [WYKRES]

COVID-19 wciąż groźny. Blisko rekordu zgonów w Świętokrzyskim [WYKRES]

COVID-19 u dzieci

COVID-19 u dzieci

ZOL przekształcony w szpital dla chorych na COVID-19

ZOL przekształcony w szpital dla chorych na COVID-19

Kto jest uznawany za chorego na COVID-19? Co oznacza pojęcie „bliskiego kontaktu”?

Kto jest uznawany za chorego na COVID-19? Co oznacza pojęcie „bliskiego kontaktu”?