Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Władze Kielc chętnie skorzystają z kolejnej edycji Polskiego Ładu

- Kielce z pewnością przystąpią do drugiej edycji Polskiego Ładu - zapewnia zastępca prezydenta miasta Agata Wojda. Zaznacza, że władze Kielc będą ubiegać się o otrzymanie maksymalnego dofinansowania na nowe projekty.

Autor: Marcin Marszałek

12.01.2022 19:29

image   Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Przypomnijmy, w ramach pierwszej odsłony rządowego Programu Inwestycji Strategicznych do stolicy regionu świętokrzyskiego trafią 54 mln zł, m.in. na rewitalizację centrum miasta oraz przebudowę układu komunikacyjnego w pobliżu Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Teraz trwa nabór do drugiej edycji rządowego programu wsparcia samorządów. Tak jak poprzednim razem, władze każdego samorządu mogą zgłosić trzy wnioski. Jedyna różnica polega na tym, że w drugiej edycji największy wniosek został ograniczony do kwoty 65 mln zł.

- Podobnie jak w poprzednim naborze, złożymy komplet wniosków w przedziale do 5, 30 oraz 65 mln zł. Istotną kwestią dla nas jest uzyskanie maksymalnej kwoty dofinansowania. Dlatego też skupimy się na tych obszarach, w których istnieje szansa na zdobycie jak największej kwoty rządowego wsparcia, na poziomie nawet do 95 proc. Takie podejście gwarantuje, że miasto będzie musiało zabezpieczyć mniejszy wkład własny w poszczególne przedsięwzięcia - tłumaczy wiceprezydent.

Agata Wojda informuje, że lista projektów, które chce zgłosić miasto, zostanie prawdopodobnie ogłoszona na początku przyszłego miesiąca. Zaznaczyła, że na razie jest za wcześnie, by zdradzać szczegóły trzech nowych inwestycji, które mogłyby powstać dzięki rządowym funduszom.

- Chcemy, by były to projekty z różnych obszarów. Wnioski dotyczące mniejszych projektów będą prawdopodobnie składane na maksymalne kwoty do 5 oraz 30 mln zł. Aktualnie trwają analizy odnośnie projektu na kwotę do 65 mln zł. Jeszcze nie jesteśmy pewni, czy wniosek będzie dotyczył najwyższej możliwej kwoty. Na tę chwilę mogę jedynie zdradzić, że jeden z podjętych w ramach Polskiego Ładu projektów będzie obejmował rozwój infrastruktury drogowej w Kielcach - dodaje.

Samorządy na złożenie wniosków do drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych mają czas do 15 lutego. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

inwestycja Agata Wojda RK Kielce Polski Ład
other news

Podobne wiadomości

Powracający problem MOW oraz ulgi dla wolontariuszy zdominują sesję rady miasta

Powracający problem MOW oraz ulgi dla wolontariuszy zdominują sesję rady miasta

„Kubuś” wprowadza się do dworu [ZDJĘCIA]

„Kubuś” wprowadza się do dworu [ZDJĘCIA]

Kiedy rozpoczną się prace w kieleckim parku miejskim?

Kiedy rozpoczną się prace w kieleckim parku miejskim?

Kielce stolicą przemysłu zabawkarskiego

Kielce stolicą przemysłu zabawkarskiego