Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wielka inwestycja w Piekoszowie. Dziś gmina otrzymała dofinansowanie

Prawie 29 mln zł dofinansowania otrzymał Zakład Usług Komunalnych w Piekoszowie na modernizację oczyszczalni ścieków. To największa tego typu inwestycja w regionie. Dotacja prawie w całości pokryje warte 30 mln zł prace.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

01.06.2020 14:13

image 01.06.2020. Kielce. Podpisanie umowy na modernizację oczyszczalni ścieków w Piekoszowie. Na zdjęciu (od lewej): Grzegorz Socha - wiceprezes WFOŚiGW w Kielcach, Anna Krupka - wiceminister sportu, Zbigniew Piątek - wójt Piekoszowa, Ryszard Gliwiński - prezes WFOŚiGW w Kielcach, Agata Wojtyszek - poseł PiS, Marcin Heliosz - prezes Zakładu Usług Komunalnych w Piekoszowie i Bartłomiej Dorywalski - poseł PiS Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach Ryszard Gliwiński, wyjaśnia, że sprawa była pilna i bardzo poważna. Przy obecnym stanie piekoszowskiej oczyszczalni, gminę mogła czekać katastrofa ekologiczna.

Wójt Piekoszowa Zbigniew Piątek podziękował za wsparcie funduszowi i parlamentarzystom, którzy aktywnie działali na rzecz zdobycia brakujących pieniędzy. Dodał, że dobrze funkcjonująca oczyszczalnia ścieków, jest bardzo istotnym elementem rozwoju miejscowości i decyduje o jakości życia mieszkańców.

Wiceminister Anna Krupka zaznaczyła, że bez wsparcia ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach inwestycja nie mogłaby dojść do skutku. Dodała, że dzięki modernizacji poprawi się komfort życia mieszkańców gminy.

Dzięki zwiększonej przepustowości możliwe będzie podpięcie do sieci kanalizacyjnej nawet o 40 proc. więcej gospodarstw domowych.

Poseł Agata Wojtyszek przypomniała, że gmina Piekoszów od wielu lat borykała się problemem kanalizacji. Dzięki wspólnym wysiłkom możliwe będzie skuteczne poradzenie sobie z problemem.

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Piekoszowie ma zakończy się do lutego 2024 roku.

Galeria zdjęć Kielce. Podpisanie umowy na modernizację oczyszczalni ścieków w Piekoszowie (01.06.2020) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piekoszów Zbigniew Piątek WFOŚiGW Anna Krupka Agata Wojtyszek RK Kielce Ryszard Gliwiński
other news

Podobne wiadomości

Oczyszczalnia brudzi rzekę? [FILM, ZDJĘCIA]

Oczyszczalnia brudzi rzekę? [FILM, ZDJĘCIA]

Sandomierska oczyszczalnia jest w rozbudowie

Sandomierska oczyszczalnia jest w rozbudowie

Oczyszczalnia do zamknięcia. Jest już niepotrzebna

Oczyszczalnia do zamknięcia. Jest już niepotrzebna