Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wichura uszkodziła dom w centrum Kielc

Wichura zniszczyła zabezpieczenia z dykty, umieszczone w oknach spalonego, drewnianego domu, przy ulicy Żeromskiego 41 w Kielcach. Elementy spadały na chodnik, zagrażając pieszym. Na miejscu są policjanci, którzy zabezpieczają miejsce.

Autor: Paulina Michta

15.07.2021 13:53 / Aktualizacja 15.07.2021 16:21

image 15.07.2021. Kielce. Uszkodzone zabezpieczenia domu przy ulicy Żeromskiego 41 Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

- Silny wiatr właściwie wyssał ze środka płytę tekturową, którą rzucił na ziemię - mówi Zbigniew Olesiński, prezes zarządu spółdzielni budowlano-mieszkaniowej im. prof. Jana Czarnockiego, do której należy nieruchomość.

Na miejscu została wysłana ekipa, która uzupełniła ubytki i zabezpieczyła dom. Jak zapewnia prezes, wszystko jest już w porządku, a prace zabezpieczające na tym terenie zostały zakończone.

Stuletni budynek pełnił kiedyś funkcję mieszkań socjalnych. W 2014 roku uległ częściowemu spaleniu po uderzeniu pioruna. Ponieważ koszty remontu przekraczały wartość działki, miasto zdecydowało się na jej sprzedaż.

Budynek od 1920 roku, aż do okresu powojennego pełnił rolę budynku urzędniczego. Mieszkali w nim pracownicy rządowych instytucji województwa kieleckiego. Potem dom został przekazany pod lokale komunalne. Od kilkudziesięciu lat popadał w ruinę, głównie ze względu na rozpadające się fundamenty.

Galeria zdjęć Kielce. Uszkodzone zabezpieczenia domu przy ulicy Żeromskiego 41 (15.07.2021) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Żeromskiego Zbigniew Olesiński
other news

Podobne wiadomości

Pożar drewnianego domu w Kielcach

Pożar drewnianego domu w Kielcach

Blok mieszkalny w miejscu drewnianego budynku na Prostej?

Blok mieszkalny w miejscu drewnianego budynku na Prostej?

Miasto pomaga pogorzelcom z Żeromskiego

Miasto pomaga pogorzelcom z Żeromskiego