Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wenta chwali się „sukcesami”. Radny: niech zgasi światło w gabinecie [OŚWIADCZENIE]

Powszechnie krytykowany za brak wizji rozwoju miasta, prezydent Kielc Bogdan Wenta nie traci dobrego samopoczucia. W oświadczeniu wydanym z okazji drugiej rocznicy przejęcia władzy chwali się inwestycjami, które jak twierdzi, przyciągnął do miasta.

Autor: Radosław Podsiadły , Marlena Płaska

27.11.2020 15:42

image Na zdjęciu: Bogdan Wenta - prezydent Kielc Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pismo pełne jest też oskarżeń wobec rządu, skarg na sytuację gospodarczą, spowodowaną pandemią i radnych, którzy oczekują od niego przemyślanych działań. Miejscy radni studzą jego dobry nastrój.

Odnoszę zresztą nieodparte wrażenie, że w ciągu dwóch lat mojej prezydentury w Kielcach zrobiono dla przyciągania inwestycji w mieście znacznie więcej niż podczas poprzednich 16 lat” - pisze Bogdan Wenta w swoim oświadczeniu. Jako przykład wymienia fabrykę felg, którą zamierza postawić w Kielcach włoska firma Cromodora.

Przewodniczący rady miasta Kamil Suchański ocenia oświadczenie prezydenta mianem „akt kapitulacji” i oficjalnym przypieczętowaniem porażki, jaką jest jego prezydentura.

- Oświadczenie Bogdana Wenty potwierdza, że zmarnował on dwa cenne lata dla Kielc na działania, które nie miały nic wspólnego z poprawą sytuacji gospodarczej w mieście, a były nastawione na obsadzanie swoimi ludźmi stanowisk. Jedyna wartościowa sprawa, jaka pojawiła się w tym wystąpieniu dotyczy kwestii terenów w Obicach. Wreszcie jest jakiś pomysł co zrobić ze spuścizną po byłym prezydencie. Czy koncepcja jest sensowna? Nie wiem, wymaga ona analiz. Natomiast pan Wenta wykazuje się brakiem profesjonalizmu i politycznej klasy, oferując samorządowi województwa, czy rządowi Obice na sprzedaż i jednocześnie atakując dziś rządzących regionem i krajem. Prezydent nie powinien kierować się emocjami, nie obraża się kogoś, komu chce się coś sprzedać. Widać, że przemówienie pana Wenty pisał ktoś, kto nienawidzi PiS i chciał to wykrzyczeć ustami prezydenta - ocenił Kamil Suchański.

Marcin Stępniewski, radny Prawa i Sprawiedliwości zwraca uwagę, że prezydent chwali się wyłącznie działaniami, podjętymi zanim objął urząd. Tymczasem, przez te dwa lata, nie pokazał żadnej wizji rozwoju.

- Mam nadzieję, że Bogdan Wenta również zaangażował się w rozmowy z firmą Cromodora, ale wiem, że negocjacje rozpoczęły się znacznie wcześniej, bo w 2016 roku, kiedy nikt jeszcze nie myślał, że Bogdan Wenta zostanie prezydentem - mówi radny.

Jak dodaje, ostatnie dwa lata pokazały, że prezydent absolutnie nie radzi sobie z zarządzaniem miastem.

- Według projektu przyszłorocznego budżetu, dług miasta wygenerowany przez trzy lata prezydentury Wenty wyniesie 280 mln zł - wylicza Marcin Stępniewski.

Nawiązując do zapowiedzi wyłączenia oświetlenia w mieście jako protestu przeciw działaniom rządu, radny Marcin Stępniewski, radzi żeby Wenta symbolicznym gestem zrezygnował z rządzenia miastem.

- Sugeruje prezydentowi, żeby zgasił światło przede wszystkim w swoim gabinecie i żeby zrezygnował z zarządzania Kielcami, bo te dwa lata pokazały, że zupełnie nie ma o tym pojęcia.

Przypomnijmy, Bogdan Wenta dwa razy z rzędu nie uzyskał wotum zaufania od rady miasta.

OŚWIADCZENIE PREZYDENTA BOGDANA WENTY

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bogdan Wenta Kamil Suchański RK Kielce Marcin Stępniewski
other news

Podobne wiadomości

Podwyżka cen śmieci. Prezydent Wenta sięga do kieszeni mieszkańców

Podwyżka cen śmieci. Prezydent Wenta sięga do kieszeni mieszkańców

Bogdan Wenta wylicza swoje sukcesy przed możliwym referendum?

Bogdan Wenta wylicza swoje sukcesy przed możliwym referendum?

Prezydent Wenta chce referendum i żali się na radnych [OŚWIADCZENIE]

Prezydent Wenta chce referendum i żali się na radnych [OŚWIADCZENIE]