Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

We wtorek w Filharmonii noworoczny recital wokalny

Utwory Ludomira Różyckiego, Grażyny Bacewicz, ale także kolędy w wersji tradycyjnej i na jazzowo zabrzmią podczas noworocznego recitalu wokalnego, który odbędzie się we wtorek (11 stycznia) o godzinie 18.30, w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Autor: Dorota Klusek

11.01.2022 12:16

image Kielce. Filharmonia Świętokrzyska Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce
Komentarze

Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej zapowiada, że wystąpi ceniona sopranistka Joanna Freszel. Stypendystka Ministra Kultury, Młodej Polski, programu Pro Polonia, która specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej, choć z powodzeniem sięga do dzieł wszystkich epok.

- Wraz z Bartłomiejem Kominkiem nagrali niedawno płytę z muzyką polską. Zaproponują nam fragmenty tej płyty. Kompozycje, pieśni Ludomira Różyckiego, Grażyny Bacewicz, ale także z repertuaru światowego: Sergiusza Rachmaninowa i Alberto Ginastery, czyli okolice tanga, rytmów południowoamerykańskich - wyjaśnia.

Jak podkreśla dyrektor, koncert będzie różnorodny w części pierwszej. Drugą natomiast zdominują kolędy, ale i tu nie zabraknie niespodzianek.

- Zabrzmią kolędy. Część tradycyjnych, starych, na przykład Feliksa Nowowiejskiego, ale także nowoczesne opracowania Witolda Lutosławskiego, zaś na koniec kolędy w opracowaniu jazzowym - zapowiada.

Koncert odbędzie się w sali kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

koncert Filharmonia Świętokrzyska RK Kielce Jacek Rogala
other news

Podobne wiadomości

Filharmonia Świętokrzyska zaplanowała sezon, ale informuje ostrożnie

Filharmonia Świętokrzyska zaplanowała sezon, ale informuje ostrożnie