Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Warsztaty online sposobem na poznanie współczesnej sztuki plastycznej

Rozmowa o wystawie, omawianie zagadnień związanych ze sztuką współczesną oraz tworzenie własnych prac - to elementy warsztatów pod hasłem „Spotkania ze sztuką online”, które organizuje Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Zajęcia swoim zasięgiem wyszły poza region, bo korzystają z nich także nauczycielki z Warszawy.

Autor: Dorota Klusek

19.11.2020 16:20

image Kielce. „Spotkania ze sztuką online”. Na zdjęciu: dr Magdalena Leśniak - specjalistka ds. artystycznych i edukacji Fot. / BWA Kielce

Warsztaty prowadzi specjalistka ds. artystycznych i edukacji, dr Magdalena Leśniak. Jak mówi, są one dostosowane zarówno do potrzeb większych grup, na przykład przedszkolnych, jak i indywidualnych odbiorców.

- W ten sposób daję instruktaż, jak należy przeprowadzić zajęcia do naszych wystaw. W związku z tym, że pracujemy w Internecie, często udostępniamy też wystawy archiwalne, wyszukuję spośród tych, które już się odbyły, takie, które mogłyby zainteresować uczestników zajęć - wyjaśnia.

Warsztaty opierają się na sprawdzonym już schemacie.

- Opowiadam o wystawach, a do tego komponuję zajęcia, które wiążą się z tematem ekspozycji, czy zagadnieniem, które zazwyczaj dotyka sztuki współczesnej - informuje dr Magdalena Leśniak.

Na przykład ubiegłoroczna wystawa Tamary Maj jest pretekstem do zajęć w technice kolażu. Dzieci wycinając różne elementy z gazet, komponują prace plastyczne, które pokazują, jak one same postrzegają świat.

Temat zajęć z grupą zawsze wcześniej omawiany jest z nauczycielkami. Chętnych na taką formę warsztatów nie brakuje. Do tej pory pojawiły się zgłoszenia z Kielc, ale także od nauczycielek z Warszawy.

- To wartość zajęć online. W ten sposób udało nam się z zasięgiem warsztatów wyjść poza region - zaznacza edukatorka.

Prace stworzone przez uczestników mają szansę zostać zaprezentowane w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

- Od stycznia tego roku mamy otwartą Artklatkę. Jest to przestrzeń wystawiennicza dla działań edukacyjnych naszej instytucji - dodaje Magdalena Leśniak.

Obecnie na wystawie są prace uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 32 w Kielcach.

Osoby, placówki zainteresowane zajęciami online prowadzonymi przez kieleckie BWA mogą się kontaktować pod numerem telefonu: 41-36-76-447 wew. 25 lub za pośrednictwem maila edukacja@bwakielce.art.pl. Warsztaty są bezpłatne.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

BWA RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Konkurs Definicja Przestrzeni w BWA z „Pandemią” w roli głównej

Konkurs Definicja Przestrzeni w BWA z „Pandemią” w roli głównej

Historia sierpniowych strajków, piękno świata i „Zwierzobyty” na wystawach w BWA

Historia sierpniowych strajków, piękno świata i „Zwierzobyty” na wystawach w BWA

Międzynarodowy Festiwal Filmowy EUROSHORTS w BWA

Międzynarodowy Festiwal Filmowy EUROSHORTS w BWA

KULTURA ONLINE. Wirtualny spacer po BWA

KULTURA ONLINE. Wirtualny spacer po BWA