Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Warszawa. Na początku tygodnia decyzja o ew. likwidacji nocnych kursów metra

Stołeczni urzędnicy odpowiedzialni za komunikację zastanawiają się nad likwidacją kursów podziemnej kolejki, które realizowane są w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. - Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta na początku tygodnia - poinformował Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

22.11.2020 09:09
Źródło: PAP

image Fot. / Flickr

Nocne kursy metra na pierwszej linii podziemnej kolejki realizowane są w piątki od godz. 24 do soboty do godz. 2 i od sobotniej północy do niedzieli, do godz. 2. Każdej z tych nocy realizowanych jest osiem par kursów (16 przejazdów). Natomiast na drugiej linii jest w tym czasie dziewięć połączeń w każdą stronę (18 przejazdów). Każdego weekendu jest to ponad 60 kursów.

Jak dowiedziała się PAP w ZTM, obłożenie tych kursów jest o 80 proc. mniejsze niż przed wybuchem pandemii. Dlatego ZTM zastanawia się nad ich zawieszeniem i liczy, ile można by było na tym zaoszczędzić.

Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta w poniedziałek lub wtorek.

PAP została jednocześnie zapewniona, że nie ma planów ograniczenia lub całkowitej likwidacji kursowania nocnych autobusów.