Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W weekend do Polski może zawitać zima

W nadchodzący weekend do Polski po raz kolejny może zawitać zima; z bieżących prognoz wynika, że przedzimowa aura utrzyma się w przyszłym tygodniu być może aż do 6 grudnia - przekazało IMGW. Instytut przestrzega przy tym przed dużym ryzykiem oblodzenia dróg i nawierzchni.

27.11.2020 09:48
Źródło: PAP

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Zgodnie z prognozą Instytutu w sobotę temperatura ma wynieść od 2 do 7 stopni Celsjusza. Odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa przez porywisty wiatr. Z kolei w niedzielę w całym kraju temperatura maksymalna nie przekroczy 5 stopni Celsjusza, a w nocy niemal wszędzie spadnie poniżej zera.

- W nadchodzący weekend do Polski po raz kolejny może zawitać zima. Przemieszczający się przez nasz kraj front atmosferyczny sprowadzi wilgotną masę powietrza znad Atlantyku, a od soboty chłodniejsze powietrze znad Morza Arktycznego - podało IMGW.

Zgodnie z przewidywaniami w sobotę i w niedzielę, głównie na wschodzie i południu kraju, możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu.

- Nie będą to opady duże, jedynie na pogórzach i w górach. Przyrosty pokrywy śnieżnej, zwłaszcza w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę, mogą sięgać około 10 cm w ciągu 12 godzin. W pozostałej części kraju możliwe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a na zachodzie - głównie deszczu - prognozuje Instytut.

Ze względu na wahania temperatury i mieszane opady istnieje duże ryzyko oblodzenia dróg i nawierzchni.

- Z bieżących prognoz wynika, że przedzimowa aura utrzyma się w przyszłym tygodniu być może aż do Mikołajek. Cały czas warunki sprzyjać będą występowaniu opadów śniegu, możliwe więc, że miejscami przez kilka dni utrzyma się niewielka pokrywa śnieżna - czytamy.

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

zima IMGW RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Kielce pogoda RK Końskie