Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W tym roku w Bodzentynie zakończy się gigantyczna inwestycja

- Ten rok będzie dla nas bardzo pracowity - mówi Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna.

Autor: Dorota Klusek

16.01.2022 12:45

image   Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce
Komentarze

W tym roku gmina planuje blisko 20 mln zł przeznaczyć na inwestycje.

Włodarz wyjaśnia, że będą to zarówno kontynuacje rozpoczętych już działań, jak również nowe zadania. Dodaje, że w 2022 roku zakończy się największa, przełomowa inwestycja w historii miasta i gminy.

- To budowa, przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków, budowa kanalizacji, stacji uzdatniania wody i studni głębinowych. Prace kosztować będą w sumie ponad 90 mln zł. 

W ubiegłym roku rozpoczęła się z kolei największa inwestycja drogowo-kulturalna, czyli rewitalizacja Bodzentyna. Jej wartość obliczona jest na 12 mln zł.

Dariusz Skiba zapowiada, że ponad 5 mln zł zostanie przeznaczonych na modernizację i rozbudowę oświetlenia ulicznego w całej gminie.

- Wszystkie lampy wymienimy na energooszczędne. Zostanie także wybudowana nowa linia oświetleniowa o długości około 7 km - mówi.

Inwestycji, która poprawią jakoś życia mieszkańców poszczególnych miejscowości jest więcej. W planach jest budowa dwóch świetlic wiejskich w Dąbrowie Górnej i w Woli Szczygiełkowej. Ich łączna wartość to około 1 mln zł. Natomiast prawie 7 mln zł będzie kosztowała budowa żłobka w Wilkowie, a około 4 mln zł pochłonie postawienie sali sportowej przy szkole podstawowej w Psarach.

Bodzentyn ma zaplanowane także inwestycje drogowe. Gmina będzie uczestniczyła w budowie zarówno dróg wojewódzkich, jak i powiatowych. Planuje także przebudować drogę gminną, w miejscowości Ściegnia. Planowany koszt to około 1 mln zł.

Wiele inwestycji prowadzonych jest przy udziale pozyskanych funduszy zewnętrznych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bodzentyn Dariusz Skiba RK Kielce