Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W trosce o seniorów. W Skalbmierzu powstaje dla nich nowy klub

W Skalbmierzu trwają prace związane z modernizacją budynku zlokalizowanego przy Placu Marii Curie-Skłodowskiej. W okazałym obiekcie w samym centrum miasta, będzie się mieścić Klub Senior Plus.

Autor: Marta Gajda

12.10.2020 12:50

image 12.10.2020 Skalbmierz. W budynku przy ul. Plac Marii Curie-Skłodowskiej w Skalbmierzu rozpoczęły się prace remontowe pod działalność Klubu Senior+. Fot. / UMiG Skalbmierz

Jak informuje Kamil Włosowicz, zastępca burmistrza, pomieszczenia budynku zostaną przebudowane i wyremontowane tak, aby dostosować je do określonych standardów, a także potrzeb starszych osób.

- Placówka będzie mieścić się na parterze budynku na powierzchni niemal 300 m2 z podziałem na kilka pomieszczeń wśród nich sala spotkań, kuchnia - wyposażona w sprzęt i naczynia, toalety, sala komputerowa. Budynek jak i teren przyległy zaprojektowano w sposób przyjazny dla osób niepełnosprawnych - wymienia.

12.10.2020 Skalbmierz. W budynku przy ul. Plac Marii Curie-Skłodowskiej w Skalbmierzu rozpoczęły się prace remontowe pod działalność Klubu Senior+.Fot. UMiG Skalbmierz

Ponadto będzie też szatnia dla seniorów, pokój do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, a także magazyn. Obiekt wyposażony będzie w niezbędny sprzęt m.in. meble, sprzęt AGD, RTV oraz sprzęt do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych.

Władze gminy liczą, że prace zakończą się z końcem października.

- Równolegle jesteśmy w trakcie przygotowywania wniosku w ramach drugiego modułu rządowego programu Senior+, na prowadzenie klubu i zajęć. Klub ruszy z początkiem nowego roku, miejsce znajdzie tam 20 seniorów z gminy Skalbmierz w wieku 60+ - zaznacza.

W przyszłości budynek ma przejść kompleksową termomodernizację. Prace będą postępowały w ramach funkcjonowania klubu.

Prace są możliwe dzięki przyznanej dotacji rządowej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

inwestycja Skalbmierz RK Kazimierza Wielka
other news

Podobne wiadomości

Z myślą o integracji seniorów

Z myślą o integracji seniorów

Koneccy harcerze i strzelcy włączają się w pomoc dla seniorów

Koneccy harcerze i strzelcy włączają się w pomoc dla seniorów

Świętokrzyskie Prawo i Sprawiedliwość wyciąga pomocą dłoń do seniorów

Świętokrzyskie Prawo i Sprawiedliwość wyciąga pomocą dłoń do seniorów