Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Świętokrzyskiem więcej wolnych 779 łóżek covidowych

W szpitalach województwa świętokrzyskiego cały czas spada liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19. W ciągu ostatnich czterech dni liczba zajętych łóżek covidowych zmniejszyła się o 150.

04.05.2021 17:13
Źródło: PAP

image Kielce. Koronawirus. Szpital tymczasowy na Targach Kielce Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Z danych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w szpitalach regionu zajętych jest 881 z 1660 łóżek covidowych. Przygotowano ponadto 174 respiratory, z których 122 są w użyciu.

W porównaniu z piątkiem liczba osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa zmalała o 150. W związku z tym od 1 maja do pracy w normalnym trybie wrócił m.in. szpital powiatowy w Skarżysku-Kamiennej. Dla chorych z koronawirusem zarezerwowanych tam było około 170 łóżek.

Liczba miejsc covidowych zmniejszy się także w Szpitalu św. Aleksandra w Kielcach i w szpitalu powiatowym w Jędrzejowie. Do 10 maja do normalnej pracy może wrócić około 500 miejsc w szpitalach regionu.

Od 27 marca w stolicy regionu działa także szpital tymczasowy w Targach Kielce. Łącznie do dyspozycji pacjentów z COVID-19 są tam 104 łóżka, w tym 20 respiratorowych.

Minionej doby w województwie świętokrzyskim potwierdzono 57 zakażeń koronawirusem. Zmarły 3 osoby. Na kwarantannie przebywa 3416 mieszkańców regionu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Ostrowiec Św. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Zdrowie RK Kielce RK Końskie koronawirus