Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Pińczowie zainstalowane specjalne bramki w walce z koronawirusem

Starostwo powiatowe w Pińczowie kupiło dwie tzw. bramki do bezdotykowej dezynfekcji. W specjalną kabinę wyposażono pińczowską stację pogotowia ratunkowego i szpital powiatowy.

Autor: Marta Gajda

28.10.2020 14:12

image 27.6.2016 Pińczów. Szpital Powiatowy w Pińczowie. Zespół Opieki Zdrowotnej Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Monika Strojna z wydziału inwestycji i promocji pińczowskiego starostwa powiatowego, podkreśla, że władze powiatu kierują szczególną uwagę na ochronę zdrowia i wspieranie służb medycznych w walce z pandemią.

- Zarówno pogotowie jak i szpital to instytucje, które są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Te urządzenia mają zabezpieczać nie tylko personel medyczny, który toczy nierówną walkę z COVID-19, by przyjąć jak najwięcej chorych mieszkańców, ale to również zabezpieczenie dla samych pacjentów - dodaje.

Bramki służą do dezynfekcji całego ciała i odzieży oraz do pomiaru temperatury. Środek do dezynfekcji w sposób bezpieczny dla człowieka eliminuje bakterie i wirusy. Obie kabiny dezynfekcyjne kosztowały w sumie niespełna 50 tys. zł. Urządzenia zakupione zostały dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To element tarczy antykryzysowej dla samorządów, uruchomionej w związku z pandemią koronawirusa.

Władze powiatu podjęły też decyzję o odroczeniu spłaty pożyczki w kwocie 290 tys. zł, udzielonej szpitalowi. Udało się także pozyskać wsparcie w wysokości 67 tys. zł od wojewody świętokrzyskiego. Pieniądze trafią do domu pomocy społecznej na środki pomagające w zabezpieczeniu podopiecznych przed koronawirusem.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

pogotowie ratunkowe Pińczów Starostwo Powiatowe RK Kazimierza Wielka wojewoda świętokrzyski Szpital Powiatowy Pińczów koronawirus dezynfekcja Tarcza Antykryzysowa Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
other news

Podobne wiadomości

Bezpłatne szczepienia dla mieszkańców gminy Pińczów. Można się już zapisywać

Bezpłatne szczepienia dla mieszkańców gminy Pińczów. Można się już zapisywać

Pińczów chce poprawić bezpieczeństwo pieszych

Pińczów chce poprawić bezpieczeństwo pieszych

Wojewoda chce dołączyć Pińczów do obszaru uzdrowiskowego

Wojewoda chce dołączyć Pińczów do obszaru uzdrowiskowego

Pińczów obchodzi urodziny. Są prezenty

Pińczów obchodzi urodziny. Są prezenty