Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Pacanowie stanęła rzeźba Koziołka Matołka

W Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie na dzieci czeka kolejna atrakcja. Znany wszystkim Koziołek Matołek na 88 urodziny doczekał się swojej ławeczki. Nie zabrakło też gromkiego „sto lat”, życzeń dla szacownego jubilata oraz smacznego tortu.

Autor: Marta Gajda-Kruk

04.07.2021 19:43

image 04.07.2021. Pacanów. Odsłonięcie ławeczki Koziołka Motołka w Pacanowie Fot. Marta Gajda / Radio Kielce
Komentarze

Kamienna ławka stanęła na dziedzińcu Europejskiego Centrum Bajki, obok wejścia. Na jednym z kamieni siedzi zaś Koziołek Matołek, który sam się podkuwa. Autorem rzeźby jest kielecki artysta Sławomir Micek.

- Bardzo mi miło, że odsłaniamy tą rzeźbę. Można powiedzieć, że wreszcie się doczekała, ponieważ projekt w tej formie, a więc podkuwającego się koziołka, wykonałem w 2003 roku, kiedy miało powstać Europejskie Centrum Bajki. Ten temat przypomniał się podczas rozbudowy placówki i rzeźba finalnie znalazła w Pacanowie swoje miejsce - zaznaczył.

- To wyjątkowy symbol Pacanowa. Każdy może się przysiąść do Koziołka Matołka - zapewnia Aleksandra Stachniak, dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. - To wyjątkowy prezent, który myślę, że będzie służył nie tylko koziołkowi, ale również wszystkim tym, którzy przybędą do bajkowego Pacanowa - dodaje.

Towarzyszący imprezie Koziołek Matołek nie krył zadowolenia.

- Wspaniała rzeźba, we wspaniałym miejscu. Wyglądam lepiej niż na żywo. Myślę, że będzie cieszyć oko wszystkich odwiedzających no i przede wszystkim moje - zaznaczył Koziołek Matołek, w którego tradycyjnie wcielił się aktor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, Karol Górski.

Dyrekcja Europejskiego Centrum Bajki planuje też utworzyć „szlak koziołkowy” na terenie całego Pacanowa.

Galeria zdjęć Pacanów. Odsłonięcie ławeczki Koziołka Motołka w Pacanowie (04.07.2021) [Zdjęcia: 9]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Europejskie Centrum Bajki Pacanów Koziołek Matołek Sławomir Micek RK Kazimierza Wielka Aleksandra Stachniak
other news

Podobne wiadomości

Wielka atrakcja Pacanowa jest już otwarta

Wielka atrakcja Pacanowa jest już otwarta