Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Ostrowcu powstanie Dzienny Dom Opieki Medycznej

Dzienny Dom Opieki Medycznej powstanie w budynku Domu Ulgi w Cierpieniu Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wspólnie prowadzić go będzie Stowarzyszenie na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II wraz z oddziałem Akcji Katolickiej przy parafii św. Michała.

Autor: Emilia Sitarska

28.07.2020 17:41

image 28.07.2020 Ostrowiec Św. Podpisanie umowy na dofinansowanie Dziennego Domu Opieki Medycznej. Na zdjęciu (na dole od lewej): ks. Paweł Anioł - dyrektor hospicjum oraz marszałek Andrzej Bętkowski. Wyżej od lewej: senator Jarosław Rusiecki, Magdalena Zieleń - radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Jak mówi ks. Paweł Anioł, dyrektor hospicjum, placówka ma już doświadczenie w rehabilitacji i posiada odpowiednią kadrę. Projekt niesie także korzyści w postaci sprzętu medycznego.

- Będzie zakupiona winda, przystosowana dla osób niepełnosprawnych, tym samym będzie zakupiony kolejny sprzęt, który po zakończeniu zadania też będzie służył ludziom. Dom przeznaczony jest dla osób 60 plus oraz usprawnianie poszpitalne to jest wypełnianie tej luki, którą mamy - mówi ks. Paweł Anioł.

28.07.2020 Ostrowiec Św. Podpisanie umowy na dofinansowanie Dziennego Domu Opieki Medycznej. Na zdjęciu ks. Paweł Anioł - dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu Jana Pawła IIFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Dzisiaj marszałek Andrzej Bętkowski podpisał z ks. Pawłem Aniołem umowę na przekazanie dofinansowania unijnego. Jak mówi marszałek, zadanie będzie trwać dwa lata.

- Projekt swoim finansowaniem przekracza 2 mln. zł, z czego dofinansowanie unijne to 1,9 mln zł. Zadanie już się rozpoczęło w lipcu, a zakończy w czerwcu 2022 roku - informuje Andrzej Bętkowski.

Magdalena Zieleń, radna sejmiku Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że utworzenie takiego miejsca w Ostrowcu Świętokrzyskim było bardzo potrzebne i cieszy się, że właśnie ostrowieckie hospicjum zdecydowało się napisać projekt.

- Badania wskazują, że 65 procent osób opiekujących się osobami chorymi nie ma ku temu kompetencji. W związku z tym zgłaszane były problemy potrzeby wsparcia w opiece nad osobą chorą - mówi Magdalena Zieleń.

28.07.2020 Ostrowiec Św. Podpisanie umowy na dofinansowanie Dziennego Domu Opieki Medycznej. Na zdjęciu (od lewej): senator Jarosław Rusiecki, Magdalena Zieleń - radna Sejmiku Województwa ŚwiętokrzyskiegoFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Senator Jarosław Rusiecki przypomina, że w budynku, w którym będzie mieścił się Dzienny Dom Opieki, kiedyś była kasa chorych i wspierała potrzebujących. Dzisiaj w tym samym budynku można uzyskać pomoc, która skierowana jest do różnych osób, w tym do seniorów i osób niepełnosprawnych.

- Jest rzeczywiście domem dla ludzi, którzy potrzebują wsparcia terminalnego, przy rehabilitacji czy wsparcia medycznego - mówi Jarosław Rusiecki.

Dzienny Dom Opieki Medycznej w Ostrowcu Św. to ósma taka placówka w regionie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski hospicjum Jarosław Rusiecki Zygmunt Łuszczyński RK Ostrowiec Św. Dom Ulgi w Cierpieniu ksiądz Paweł Anioł Magdalena Zieleń
other news

Podobne wiadomości

Wojewoda świętokrzyski wspiera osoby niepełnosprawne

Wojewoda świętokrzyski wspiera osoby niepełnosprawne

Chemiczna bomba w Stąporkowie. Senator Rusiecki włącza się w pomoc

Chemiczna bomba w Stąporkowie. Senator Rusiecki włącza się w pomoc

Andrzej Bętkowski: powiaty mogą ubiegać się o wsparcie dla szpitali

Andrzej Bętkowski: powiaty mogą ubiegać się o wsparcie dla szpitali