Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Ostrowcu działa już Punkt Szczepień Powszechnych

W Ostrowcu Świętokrzyskim uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych przeciw COVID-19. Znajduje się on w budynku CKU przy ulicy Sandomierskiej.

Autor: Emilia Sitarska

04.05.2021 17:25

image 04.05.2021. Ostrowiec Świętokrzyski. Punkt szczepień powszechnych Fot. / Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim
Komentarze

Jak informowaliśmy, miał on zostać otwarty w ostatnim tygodniu kwietnia, jednak z powodu braku dostaw szczepionek ten termin odroczono.

Teresa Kutwin, pielęgniarka nadzorująca poradnie w ostrowieckim szpitalu informuje, że dostępne są szczepionki wszystkich dopuszczonych w Polsce firm. Zapewnia, że w punkcie pracują sami profesjonaliści.

- Profesjonalnie wykonujemy zastrzyki, znamy zasady i przestrzegamy procedur - mówi pielęgniarka i dodaje, że wszystkim zależy na tym, aby jak najszybciej przeprowadzić tę akcję oraz żeby wszyscy byli zadowoleni z wizyty.

W punkcie pracują także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Mierzą temperaturę i organizują kolejkę. Rozłożyli także namiot, w którym pacjenci czekający na iniekcję mogą usiąść i poczekać.

Dzisiaj zaszczepiono 200 osób. Punkt masowych szczepień będzie pracował od poniedziałku do piątku. Jeśli będzie taka konieczność czynny będzie dodatkowo w soboty i niedziele.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Ostrowiec Św. koronawirus szczepionka przeciwko COVID-19 Punkt Szczepień Powszechnych
other news

Podobne wiadomości

Nowy punkt szczepień powstaje w Ostrowcu

Nowy punkt szczepień powstaje w Ostrowcu

Gdzie w Ostrowcu zlokalizowany zostanie punkt szczepień masowych?

Gdzie w Ostrowcu zlokalizowany zostanie punkt szczepień masowych?