Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W niedzielę wielkie święto w rocznicę Bitwy Warszawskiej

„Polska dziękuje” to hasło tegorocznych obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Świętokrzyskie uroczystości odbędą się w najbliższą niedzielę. Rozpoczną się od wręczenia sztandaru 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej o godzinie 16.00 na placu Wolności.

Autor: Monika Miller

13.08.2020 10:34

image 13.08.2020 Kielce. ŚUW. Wojewoda Zbigniew Koniusz i marszałek Andrzej Bętkowski podczas konferencji prasowej dotyczącej obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dwie godziny później, w kościele garnizonowym w Kielcach odbędzie się msza święta za Ojczyznę. Na koniec na placu przy kościele chętni wysłuchają koncertu pod nazwą „Polska dziękuje. W świętokrzyskim pieśń się niesie”.

- Wystąpią między innymi dyrygent i kompozytor Piotr Rubik, soliści w tym Zofia Nowakowska oraz Michał Gasz i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej - zapowiada wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

- Program jest szeroki, ale mamy za co dziękować. Po pierwsze to setna rocznica Bitwy Warszawskiej, ale również setna rocznica urodzin papieża Jana Pawła II. Dziękujemy też wszyscy sobie nawzajem, ponieważ od początku roku jesteśmy w ciągłej walce z koronawirusem - zauważa.

Do wspólnego świętowania zaprasza także marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Przypomina jednak o obostrzeniach związanych z rozprzestrzenieniem się koronawirusa.

13.08.2020 Kielce. ŚUW. Wojewoda Zbigniew Koniusz i marszałek Andrzej Bętkowski podczas konferencji prasowej dotyczącej obchodów 100-lecia Bitwy WarszawskiejFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Będą dwa telebimy, dzięki czemu osoby, które będą stały dalej, będą widziały to, co dzieje się na scenie. W związku z epidemią na placu muszą obowiązywać odpowiednie odległości między uczestnikami uroczystości - zaznacza.

Organizatorami niedzielnego koncertu są urzędy: wojewódzki oraz marszałkowski, Wojewódzki Dom Kultury, 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Polskie Radio Kielce.

W piątek, na kieleckim Rynku zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca 100. rocznicę utworzenia Armii Ochotniczej walczącej z bolszewikami. Wydarzeniu będzie towarzyszyć otwarcie plenerowej wystawy IPN - „Bij Bolszewika. Polacy wobec wojny z sowiecką Rosją w 1920 roku”.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski IPN kościół garnizonowy RK Kielce 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej Zbigniew Koniusz Bitwa Warszawska
other news

Podobne wiadomości

SETNA ROCZNICA ZWYCIĘSKIEJ BITWY WARSZAWSKIEJ [HISTORIA]

SETNA ROCZNICA ZWYCIĘSKIEJ BITWY WARSZAWSKIEJ [HISTORIA]

UROCZYSTOŚCI SETNEJ ROCZNICY ZWYCIĘSKIEJ BITWY WARSZAWSKIEJ [PROGRAM]

UROCZYSTOŚCI SETNEJ ROCZNICY ZWYCIĘSKIEJ BITWY WARSZAWSKIEJ [PROGRAM]

Wojewoda: razem podziękujmy bohaterom Bitwy Warszawskiej

Wojewoda: razem podziękujmy bohaterom Bitwy Warszawskiej

W Kielcach upamiętnią bohaterską walkę Armii Ochotniczej z sowietami

W Kielcach upamiętnią bohaterską walkę Armii Ochotniczej z sowietami