Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Łopusznie znacznie drożej za śmieci

Mieszkańcy gminy Łopuszno zapłacą znacznie więcej za wywóz śmieci. Firma, która dotąd odbierała odpady rozwiązała umowę, ponieważ gmina zalegała z płatnościami za usługę. Urząd gminy musi więc podnieść stawkę, aby podpisać kontrakt z nowym wykonawcą.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

22.09.2020 17:16

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Podczas dzisiejszej sesji, radni podjęli uchwałę ustalającą wysokość stawki za odbiór odpadów na 20 zł miesięcznie od osoby, zamiast dotychczasowych 8 zł. Radny Wiesław Mazur przyznał, że nikt mieszkańców nie przygotował na tak gwałtowne zmiany, dlatego decyzja spotyka się z ogromnym niezadowoleniem społecznym.

- Społeczeństwo jest oburzone. Ludzie wystawili śmieci przed domy, ale z dnia na dzień dowiedzieli się, że nikt ich nie zabierze. Teraz dowiadują się, że cena wzrasta o 120 proc. Trzeba było zrobić zebranie i wytłumaczyć - mówi radny.

Iwona Janik z Urzędu Gminy Łopuszno wyjaśnia, że mieszkańcy płacą tę samą stawkę od kilku lat, a należności dla firmy z roku na rok wzrastają.

- Za 2017 i 2018 rok płaciliśmy firmie 28 tys. zł miesięcznie. W 2019 roku już 70 tys. zł. Teraz trzeba zapłacić 148 tys. zł za miesiąc - mówi urzędniczka.

Spółka Tamax zerwała kontrakt z gminą w trybie natychmiastowym, bo gmina nie płaciła jej za usługi. Urząd tłumaczył, że to firma rozliczała się w nieprawidłowy sposób.

Urząd Gminy Łopuszno wciąż szuka nowego odbiorcy odpadów. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

śmieci Łopuszno Urząd Gminy RK Kielce podwyżki wywóz śmieci
other news

Podobne wiadomości

Gmina szuka odbiorcy śmieci. Mieszkańcy zdesperowani

Gmina szuka odbiorcy śmieci. Mieszkańcy zdesperowani

Tragedia na drodze w gminie Łopuszno. Nie żyje jedna osoba, kolejna w szpitalu

Tragedia na drodze w gminie Łopuszno. Nie żyje jedna osoba, kolejna w szpitalu